Trwa ładowanie...
d2v0c48
Megafon.pl
Aktualności

"Fale": Dziewczyny z Nowej Huty

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Fale", pełnometrażowego debiutu fabularnego Grzegorza Zaricznego, autora nagradzanych na festiwalach dokumentów "Gwizdek" (m.in. Grand Prix na festiwalu Sundance) i 'Love, Love".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Kęsek i Katarzyna Kopeć fot. Kino Świat
Anna Kęsek i Katarzyna Kopeć fot. Kino Świat (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d2v0c48

Bohaterkami filmu "Fale" są Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź.

Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu. - Bohaterkami są dwie autentyczne dziewczyny - o "Falach" mówi sam Grzegorz Zariczny. - Ania i Kasia, które za pomocą języka filmu fabularnego postanowiły poprzez swoje postacie opowiedzieć o losie wielu dziewczyn podobnych do nich. Dziewczyn, które potrzebują być zauważone i zrozumiane. Zdjęcia realizowane były jesienią 2014 roku w Krakowie - głównie w Nowej Hucie.

Fale, fot. M.Sosnowski Materiały prasowe
Fale, fot. M.Sosnowski (Materiały prasowe)

W obsadzie znaleźli się Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć, Tomasz Schimscheiner, Jolanta Olszewska, Edyta Torhan, Beata Schimscheiner i Artur Krajewski. Światowa premiera obrazu odbyła się na początku lipca 2016 roku na festiwalu filmowym w Karlowych Warach. Później produkcja trafiła m.in. na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

d2v0c48

Premiera kinowa zapowiedziana została na 9 grudnia.

Fale, fot. M. Sosnowski Materiały prasowe
Fale, fot. M. Sosnowski (Materiały prasowe)
d2v0c48

Podziel się opinią

Share
d2v0c48
d2v0c48