Trwa ładowanie...
d1oj1xp

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Najnowsze informacje
3.1
(18 głosów)
Oceń:
13
9
d1oj1xp

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” to polski film przygodowy dla dzieci z 2012 roku w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego. Jest to adaptacja książki Rafała Kosika pod tym samym tytułem. Scenariusz napisali Rafał Kosik i Wiktor Skrzynecki, zaś muzykę skomponował Cezary Skubiszewski. Obraz był prezentowany w ramach Panoramy Polskiego Kina na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, przeżywają niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne, towarzyszy im Manfred – program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód przyjaciele napotykają wiele trudności, siła ich przyjaźni i ich zdolności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

W filmie podobnie jak w książce podkreślone są takie wartości jak przyjaźń i rozwaga, a lekkomyślność i brak odpowiedzialności mogą się zakończyć Teoretycznie Możliwą Katastrofą. Film w dużej mierze składa się z efektów specjalnych, ich rozmach przypomina zagraniczne produkcje.

W filmie w rolach głównych zagrali: Klaudia Łepkowska (Nika Mickiewicz), Maciej Stolarczyk (Net Bielecki), Kamil Klier (Felix Polon), Adam Woronowicz (rybak), Jakub Bohosiewicz (tata Felixa), Dobromir Dymecki (oficer), Marek Kossakowski (młody żołnierz), Michał Jarmicki (Weber), Ireneusz Czop (dowódca partyzant), Jerzy Matula (profesor Butler).

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Tytuł oryginalny

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Gatunek

przygodowy, fantasy, dziecięce, sensacyjny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

28.09.2012

Czas trwania

102 min.

Obsada
d1oj1xp

Podziel się opinią

13
9

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oj1xp
d1oj1xp
d1oj1xp