Trwa ładowanie...
d2p1jnr
Aktualności

Festiwalowa inspiracja Anga Lee

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anga Lee
Anga Lee (AFP)
d2p1jnr

27 listopada na ekrany polskich kin wejdzie nowy film Anga Lee, "Zdobyć Woodstock". Reżyser opowiedział o okolicznościach powstania obrazu.

Do jego realizacji dzieła doszło niemal przypadkiem. W październiku 2007 roku artysta uczestniczył w telewizyjnym talk show, w związku z promocją filmu "Uwaga, pożądanie!". W tym samym programie brał udział Elliot Tiber, autor wspomnieniowej książki o legendarnym festiwalu. W studiu, oczekując na wejście na wizję, Tiber zaczął rozmowę z Lee i podarował mu egzemplarz swej książki. Można sobie wyobrazić jego radość, gdy jakiś czas później dowiedział się, że Lee postanowił przenieść utwór na ekran. - Chciałem nakręcić komedię - i to pozbawioną cynizmu uzasadniał swą decyzję Lee. - To opowieść o wyzwoleniu, szczerości i tolerancji. I o "naiwnym duchu", idealizmie, którego nie powinniśmy zagubić.

Swoim zwyczajem Ang Lee postawił w obsadzie na młode, nieopatrzone twarze. Główną rolę powierzył komikowi estradowemu Demetriemu Martinowi. Partnerowali mu m.in. Paul Dano ("Mała miss") i Liev Schreiber ("Opór").

Festiwal Woodstock odbył się miedzy 15 a 17 sierpnia 1969 roku. W imprezie wzięło udział pond 500 tysięcy ludzi w atmosferze tolerancji i harmonii. Zagrali tam czołowi ówcześni wykonawcy rockowi, wśród nich Jimi Hendrix, Janis Joplin, Joan Baez, Joe Cocker czy The Who.

d2p1jnr

Podziel się opinią

Share
d2p1jnr
d2p1jnr