Trwa ładowanie...
d3003pm
14-07-2006 13:08

Film o Ianie Curtisie w 2007 roku

d3003pm
d3003pm

Obraz "Control" o Ianie Curtisie w reżyserii Antona Corbijna trafi do kin w 2007 roku. Zdjęcia ruszyły właśnie w Nottingham i Macclesfield, nieopodal Manchesteru.

Ian Curtis, który jest bohaterem kinowej biografii, chodził do szkoły w Macclesfield, tam też napisał większość kompozycji. W domu przy 77 Barton Street mieszkał z żoną Deborah, którą poślubił w 1975 roku. Pięć lat później, 18 maja, powiesił się.

"Control" powstaje w oparciu o pamiętniki "Touching From A Distance" autorstwa wdowy po wokaliście Joy Division.

W roli Deborah zobaczymy Samanthę Morton. W postać tragicznie zmarłego artysty wcieli się Sam Riley. Jako kochanka muzyka, Annik Honore, wystąpi Alexandra Maria Lara. James Anthony Pearson zagra gitarzystę Joy Division Bernarda Sumnera, Joe Anderson basistę Peter Hook a Harry Treadaway perkusistę Stephena Morrisa.

- Gdybym miał zrobić w życiu tylko jeden film byłby to właśnie "Control" - mówi reżyser Anton Corbijn. - Po prostu Joy Division i Ian Curtis odegrali wielką rolę w moim życiu.

Przypomnijmy, że po samobójstwie lidera Joy Division pozostali trzej członkowie zespołu, rozpoczęli działalność pod szyldem New Order. Grupa będzie odpowiedzialna za muzykę do obrazu.

d3003pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3003pm