Trwa ładowanie...
06-04-2007 10:42

Film o polskich politykach nagrodzony

Share
Film o polskich politykach nagrodzony
drnu2zi

Film dokumentalny o polskich politykach, pt. "Jak to się robi", wyreżyserowany przez Marcela Łozińskiego, nagrodzono w Niemczech, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "goEast" w Wiesbaden.

Obraz Łozińskiego uhonorowano nagrodą Fundacji Hertie dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego.

"Wyjątkowy, ironiczny esej, ukazujący wytwarzanie i sprzedawanie naszych aktualnych mistrzów polityki" - to ocena jury, którą przekazała w czwartek PAP Aleksandra Biernacka z TVP SA - koordynator festiwali, na których pokazywane są polskie filmy.

drnu2zi

Dokument "Jak to się robi" przedstawia wyniki eksperymentu specjalisty od marketingu politycznego, Piotra Tymochowicza, mającego udowodnić, że na szczyty władzy można doprowadzić każdego.

Zarejestrowany kamerą eksperyment Tymochowicza trwał 3 lata. Wzorem producentów reality show, zorganizowano casting. Wyłoniono kilkanaście osób, które pod okiem specjalisty poznawały tajniki psychologicznego wpływania na masy.

Z tej grupy ostatecznie wybrano jednego człowieka. Był to pochodzący z prowincji chłopak, który od początku deklarował, że chce zostać politykiem jedynie z umiłowania dla władzy, pieniędzy i popularności.

Festiwal "goEast" w Wiesbaden trwał od 28 marca do 3 kwietnia. Pokazywano na nim filmy m.in. z Czech, Rosji, Estonii i Łotwy.

Łoziński ma już na koncie nominację do Oscara za zrealizowanie dokumentu pt. "89 mm od Europy" (1995).

drnu2zi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drnu2zi
drnu2zi