Trwa ładowanie...
d3rtyhi

Filmy religijne

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
4.5
(2 głosy)
Oceń:

Filmy religijne to produkcje, których główna tematyka koncentruje się na szeroko pojętej religijności człowieka oraz jego sfery duchowej.

Obrazy tego typu mogą przybrać różnoraką formę. Wśród filmów religijnych znajdziemy zarówno produkcje fabularne, jak i dokumenty. Najczęściej dotyczą one różnych kwestii związanych z chrześcijaństwem. Rzadziej spotyka się obrazy traktujące o innych wyzwaniach, co nie oznacza, że nie powstają filmy o islamie, buddyzmie, hinduizmie czy judaizmie.

Produkcje religijne często opowiadają historię życia kogoś zasłużonego dla danego wyznania. Wśród biograficznych opowieści z tego rodzaju z pewnością należy wyróżnić filmy o Jezusie Chrystusie. Reżyserzy decydują się także ukazywać życiorysy świętych, męczenników itd. Filmy religijne skupiają się też na aspektach życia duchownego, różnych tradycjach wyznaniowych, relikwiach, księgach i wielu innych.

Filmy religijne nierzadko wywołują skandale. Twórcy wykorzystują bowiem motyw wiary do ukazania różnych kontrowersji. W historii kina bywało, że takie obrazy bywały nawet zakazane. Za przykład może posłużyć chociażby "Ostatnie kuszenie Chrystusa" lub "Pasja".

Filmy religijne trudno jednoznacznie skategoryzować gatunkowo. Wśród tego typu produkcji znaleźć można zarówno komedie, dramaty, animacje i obrazy familijne.

d3rtyhi
d3rtyhi
d3rtyhi