Trwa ładowanie...
d3r2g56

Fuga

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film psychologiczny "Fuga" to opowieść o kobiecie, która zostaje odnaleziona przez rodzinę dwa lata po wypadku. Niestety niczego nie pamięta.
d3r2g56
2
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fuga – zarys fabuły

Film "Fuga" opowiada o Alicji, kobiecie, która uległa wypadkowi i straciła pamięć. Po dwóch latach rodzinie udało się ją odnaleźć, ale nigdy już nic nie będzie takie jak wcześniej. Alicja nie pamięta ani męża, ani syna, trudno jej się przyzwyczaić i skrócić dystans to wciąż obcych jej sercu osób. Po pewnym czasie do kobiety zaczynają wracać przebłyski wspomnień, ale zupełnie nie potrafi złożyć ich w spójną całość.

Co kryje przeszłość Alicji i czy uda jej się powrócić do życia sprzed wypadku? Jak zbudować na nowo rodzinne szczęście, gdy tak trudno jest pokochać własne dziecko, którego się nie pamięta?

Fuga – ciekawostki

  • Film "Fuga" powstał na podstawie współpracy twórców z Polski, Czech i Słowacji. Reżyserką filmy jest Agnieszka Smoczyńska, twórczyni filmu "Córki dancingu", a autorką scenariusza odtwórczyni głównej roli, Gabriela Muskała.
  • Thriller psychologiczny "Fuga" został doceniony przez krytyków i jury różnych festiwali filmowych. Film zdobył Złotego Lwa za najlepsze zdjęcia (Jakub Kijowski) oraz Nagrody Specjalne: Kryształową gwiazdę Elle i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Obraz został nominowany ponadto do Złotej Żaby podczas festiwalu Camerimage, a także Grand Prix Festiwalu Nowe Horyzonty.
  • Premiera filmu "Fuga" miała miejsce 15 maja 2018 roku w Cannes podczas Critics Week festiwalu.
Fuga
Tytuł oryginalny

Fuga

Gatunek

thriller, psychologiczny

Kraj produkcji

Polska, Słowacja, Czechy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

15.05.2018

Data polskiej premiery

07.12.2018

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r2g56
d3r2g56
d3r2g56