Trwa ładowanie...

George Clooney zamyka i otwiera

Share
George Clooney zamyka i otwiera
d1rbdxo

George Clooney zamknął wytwórnię, którą prowadził ze Stevenem Soderberghiem i połączył siły z Grantem Heslovem, z którym współtworzył obraz "Good Night and Good Luck".

Nowe studio nazwane Smoke House podpisało umowę na trzy lata z wytwórnią Warner Bros. Pictures oraz Warner Bros. Television. Clooney i Heslovrozpoczęli współpracę sukcesem, dzięki "Good Night and Good Luck", który za 2005 rok zdobył sześć nominacji do Oscara, w tym za oryginalny scenariusz, najlepszy film i reżyserię. Clooney stał za kamerą obrazu, Heslov go wyprodukował, wspólnie natomiast napisali scenariusz.

Film powstał dla studia Section Eight, które w 2000 roku uruchomili Clooney i Soderbergh. Section Eight ma na koncie zarówno hitowe produkcje, takie jak: "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" czy dobrze przyjęte przez krytykę "Syriana" i "Daleko od nieba". Jednocześnie firma wypuściła na rynek "Z ust do ust" czy "Welcome to Collinwood", które nie zostały najlepiej odebrane. Likwidacja wytwórni jest częściowo spowodowana tym, że przedsięwzięcie nabrało zbyt biznesowego wymiaru, który zaczął przytłaczać filmowców.
- Decyzję podjęliśmy już trzy lata temu, w chwili gdy studio stało się interesem postanowiliśmy to porzucić - powiedział Clooney w styczniu. - Nie oznacza to, że nie będę zajmował się tworzeniem filmów ani że nie będę kontynuował współpracy ze Stevenem. Od czasu do czasu trzeba po prostu zacząć od nowa.

Heslov, który zaczynał w branży jako aktor, także przed 5 laty dołączył do Section Eight. GEORGE CLOONEY W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1rbdxo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rbdxo
d1rbdxo