Trwa ładowanie...
20-07-2006 13:20

George Clooney zamyka i otwiera

George Clooney zamyka i otwiera
d4d55uc
d4d55uc

George Clooney zamknął wytwórnię, którą prowadził ze Stevenem Soderberghiem i połączył siły z Grantem Heslovem, z którym współtworzył obraz "Good Night and Good Luck".

Nowe studio nazwane Smoke House podpisało umowę na trzy lata z wytwórnią Warner Bros. Pictures oraz Warner Bros. Television. Clooney i Heslovrozpoczęli współpracę sukcesem, dzięki "Good Night and Good Luck", który za 2005 rok zdobył sześć nominacji do Oscara, w tym za oryginalny scenariusz, najlepszy film i reżyserię. Clooney stał za kamerą obrazu, Heslov go wyprodukował, wspólnie natomiast napisali scenariusz.

Film powstał dla studia Section Eight, które w 2000 roku uruchomili Clooney i Soderbergh. Section Eight ma na koncie zarówno hitowe produkcje, takie jak: "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" czy dobrze przyjęte przez krytykę "Syriana" i "Daleko od nieba". Jednocześnie firma wypuściła na rynek "Z ust do ust" czy "Welcome to Collinwood", które nie zostały najlepiej odebrane. Likwidacja wytwórni jest częściowo spowodowana tym, że przedsięwzięcie nabrało zbyt biznesowego wymiaru, który zaczął przytłaczać filmowców.
- Decyzję podjęliśmy już trzy lata temu, w chwili gdy studio stało się interesem postanowiliśmy to porzucić - powiedział Clooney w styczniu. - Nie oznacza to, że nie będę zajmował się tworzeniem filmów ani że nie będę kontynuował współpracy ze Stevenem. Od czasu do czasu trzeba po prostu zacząć od nowa.

Heslov, który zaczynał w branży jako aktor, także przed 5 laty dołączył do Section Eight. GEORGE CLOONEY W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d4d55uc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d55uc