Trwa ładowanie...

George Lucas ukończył 65 lat

George Lucas ukończył 65 latŹródło: ONS.pl
dfz5vtx

George Lucas, popularny na całym świecie amerykański reżyser, ukończył 14 maja 65 lat. Najbardziej znany jest jako twórca sagi "Gwiezdnych wojen" i współtwórca i producent serii filmów o przygodach Indiany Jonesa.

Sława Lucasa rozpoczęła się w 1977 roku, gdy wyreżyserował "Gwiezdne wojny". Film, oparty na oryginalnym scenariuszu, Lucasa, pobił wszelkie ówczesne rekordy kasowe i zdobył siedem Oscarów.

Lucas był współautorem scenariuszy "Imperium kontratakuje" i "Powrotu Jedi", przy których sprawował także funkcję producenta wykonawczego. W roku 1980 był współautorem scenariusza i producentem wykonawczym "Poszukiwaczy zaginionej arki", filmu wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga, który zdobył pięć Oscarów.

Był także współkierownikiem produkcji i autorem noweli filmowej do filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady", który otrzymał dwie nominacje i Oscara za efekty.

George Lucas ostatnio wyprodukował czwartą część o przygodach słynnego archeologa pt. "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki".

dfz5vtx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfz5vtx