Trwa ładowanie...
bardzo fajny gigant
23-06-2016 12:30

GIGANTyczny "Bardzo Fajny Gigant"

GIGANTyczny "Bardzo Fajny Gigant"Źródło: getty
d3mvzar
d3mvzar

*"Bardzo Fajny Gigant" ma wielkie uszy, którymi zbiera każde – najcichsze nawet – szmery świata i jeszcze większe serce. Liczący sobie dobrze ponad siedem metrów BFG jest jednak najniższym przedstawicielem mieszkańców Krainy Olbrzymów – jego bracia mają od dwunastu do niemal szesnastu metrów wysokości.*

Wysławia się zupełnie nieskładnie, a zawodowo zajmuje się łapaniem marzeń, które dzieli pośród śpiące dzieci. BFG to zajadający się warzywami, perfekcyjnie pokojowy olbrzym.

Postać ciapowatego giganta powstała w głowie Roalda Dahla na długo, zanim powstała książka. Dahl wymyślał historie dla swoich dzieci i wnuków, ale za każdym razem wahał się, czy je spisywać w formie książek. Ostatecznie zdecydował się na to. Autor miał w zwyczaju zapisywać pomysły, przychodzące mu do głowy, w starym szkolnym zeszycie. „BFG: Bardzo Fajnego Giganta” napisał lata po tym, kiedy sam zamysł opowieści powstał. Książkę wydano, kiedy Dahl miał 66 lat. Do dziś cieszy się na świecie ogromną popularnością. Od kiedy się pojawiła przełożono ją na 41 języków.

Dla Dahla „BFG: Bardzo Fajny Gigant” była jedną z ulubionych książek. Główna bohaterka to mała dziewczynka. Pierwotnie miał być to chłopiec o imieniu Jody. Dahl zmienił jednak zdanie i zdecydował, że rezolutna główna postać będzie nazywała się dokładnie tak, jak jego pierwsza wnuczka: Sophie.

d3mvzar

Mimo że nie cierpi szlamgór, ciągle się nim pożywia, jakby odbywając karę za to, że pozostałe olbrzymy jedzą ludzkie ziemiaki. Oto cały Bardzo Fajny Gigant.

"BFG: Bardzo Fajny Gigant" w kinach od 1 lica.

d3mvzar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mvzar

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj