Trwa ładowanie...
22-07-2016 03:04

Głośne premiery na festiwalu w Wenecji

Głośne premiery na festiwalu w Wenecji
d4d2ldo
d4d2ldo

Tydzień przed ogłoszeniem programu 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji mówi się o amerykańskich pewniakach na imprezie.

Wśród tytułów, które mają się znaleźć w programie festiwalu wymieniane są m.in. takie tytuły, jak "Nocturnal Animals" Toma Forda z udziałem Amy Adams i Jake'a Gyllenhaala czy "Arrival" (wcześniej produkcja znana pod tytułem "Story of Your Life") Denisa Villeneuve'a - również z Adams. Duże szanse daje się również nowej wersji "Siedmiu wspaniałych" - "The Magnificent Seven" Antoine'a Fuquy, chociaż tu prawdopodobieństwo oceniane jest na mniejsze niż w przypadku Forda czy Villeneuve'a.

Spodziewa się, że dyrektor artystyczny festiwalu, Alberto Barbera, zadba o godną reprezentację europejskich autorów, stąd na "giełdzie konkursowych pewniaków" pojawiają się takie nazwiska, jak Emir Kusturica ("On The Milky Road"), Wim Wenders ("The Beautiful Days of Aranjuez") czy Stephane Brize ("Une Vie").

Przypomnijmy, że festiwal otworzy nietypowy musical "La La Land" Damiena Chazelle'a. Impreza potrwa od 31 sierpnia do 10 września.

Kompletny program ma zostać ogłoszony 28 lipca.

d4d2ldo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2ldo