Trwa ładowanie...
d4g7brb

Godzilla: King of the Monsters (Godzilla II: Król potworów)

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
"Godzilla: King of the Monsters", znany w Polsce jako "Godzilla II: Król potworów", to amerykański film w reżyserii Michaela Dougherty'ego. Obraz jest sequelem produkcji "Godzilla" z 2014 roku oraz trzecią produkcją o Godzilli stworzoną w całości w Hollywood.
d4g7brb
2
2
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Godzilla: King of the Monsters - opis fabuły

Fabuła filmu "Godzilla: King of the Monsters" skupia się wokół przygód członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy będą musieli stawić czoła gigantycznym potworom. Produkcja jest kolejną odsłoną filmowego MonsterVerse i jak zwykle nie zabraknie w niej emocji. Wśród potworów, z którymi zmuszeni będą walczyć bohaterowie będzie oczywiście potężny Godzilla, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i trzygłowym Królem Ghidorahem, swoim najgroźniejszym przeciwnikiem.

Pradawne gatunki kolejny raz powstaną i rozpoczną walkę o dominację na Ziemi. Starcie między członkami Monarch a potężnymi potworami jest więc nieuniknione, a od jego wyniku może zależeć przetrwanie ludzkości.

Godzilla: King of the Monsters - bohaterowie, obsada

Bohaterami "Godzilla: King of the Monsters" są między innymi Dr. Mark Russell (w tej roli Kyle Chandler), Dr. Emma Russell (Vera Farmiga), Madison Russell (Millie Bobby Brown), Dr. Stanton (Bradley Whitford) czy Dr. Vivienne Graham (Sally Hawkins), którzy będą musieli stawić czoła Godzilli i innym potężnym potworom.

W obsadzie "Godzilla: King of the Monsters" wystąpili również Charles Dance, Thomas Middleditch, Aisha Hinds, O'Shea Jackson Jr., David Strathairn, Ken Watanabe oraz Zhang Ziyi. W produkcji pojawia się też wiele postaci pobocznych.

Godzilla: King of the Monsters - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Godzilla: King of the Monsters" jest Michael Dougherty, który pełnił już tę funkcję między innymi w ramach produkcji "Superman: Powrót", "Upiorna noc halloween" czy "X-Men: Apocalypse". Za produkcję obrazu odpowiedzialni byli Thomas Tull, Jon Jashni, Brian Rogers, Mary Parent oraz Alex Garcia.

Autorami scenariusza filmu "Godzilla: King of the Monsters" są Michael Dougherty i Zach Shields, natomiast za przedstawioną historię odpowiadał oprócz nich również Max Borenstein. Międzynarodową dystrybucją filmu zajmuje się wytwórnia Warner Bros. Pictures.

Godzilla: King of the Monsters - muzyka

W lipcu 2018 roku reżyser "Godzilla: King of the Monsters" Michael Dougherty ogłosił, że za skomponowanie muzyki do filmu odpowiedzialny będzie Bear McCreary. Jednocześnie potwierdzono, że wykorzystane zostaną melodie stworzone przez Akirę Ifukubę, który brał udział w tworzeniu poprzednich odsłon serii. Ścieżka dźwiękowa do "Godzilla: King of the Monsters" trafiła na rynek 24 maja 2019 roku za pośrednictwem wytwórni WaterTower Music. W Japonii motyw przewodni do produkcji nagrał zespół Alexandros, który zatytułował go "Pray".

Godzilla: King of the Monsters - ciekawostki

  • Jednym z producentów wykonawczych filmu był Yoshimitsu Banno, który zmarł jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do obrazu. "Godzilla: King of the Monsters" było jednym z ostatnich filmów, które miał okazję współtworzyć.
  • Początkowo reżyserem produkcji miał być Gareth Edwards, jednak zrezygnował z tej funkcji w maju 2016 roku. Jego rolę przejął Michael Dougherty, który wraz z Zachem Shieldsem dostosował scenariusz do ich potrzeb.
  • Zdjęcia do filmu "Godzilla: King of the Monsters" rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku w Atlancie i zakończyły kilka miesięcy później, we wrześniu.
  • Jeszcze przed premierą produkcji zaplanowano już sequel filmu "Godzilla: King of the Monsters", który wstępnie ma się ukazać 13 marca 2020 roku.

Godzilla: King of the Monsters - premiera

Amerykańska premiera filmu "Godzilla: King of the Monsters" planowana jest na 31 maja 2019 roku, a za jego dystrybucję odpowiada Warner Bros. Pictures. Wstępnie obraz miał trafić na duże ekrany 8 czerwca 2018 roku, jednak był dwukrotnie przesuwany na późniejszy termin. W Polsce, podobnie jak w kilku innych rejonach geograficznych, film ukaże się pod lekko zmienioną nazwą. Polska premiera filmu "Godzilla II: Król potworów" planowana jest na 14 czerwca 2019 roku.

Godzilla: King of the Monsters (Godzilla II: Król potworów)
Tytuł oryginalny

Godzilla: King of the Monsters

Gatunek

film akcji, monster movie

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

31.05.2019

Data polskiej premiery

14.06.2019

Czas trwania

132 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

2
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7brb
d4g7brb
d4g7brb