Trwa ładowanie...
16-04-2007 17:46

Grindhouse: Rewelacyjny i rewolucyjny

Grindhouse: Rewelacyjny i rewolucyjny
d49jfva
d49jfva

Do amerykańskich kin wszedł już wspólny projekt filmowy Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza pt. Grindhouse. Składający się z dwóch części, przedzielonych fałszywymi zwiastunami, film, to trwająca 3 godziny i 12 minut potężna dawka filmowego pastiszu, który powstał z fascynacji dawno zapomnianymi gatunkami filmowymi.

W Stanach emocje wokół filmu nie gasną. Podsycane są stale przez krytyków filmowych oraz samych widzów, którzy oszaleli na punkcie „Grindhouse”. Podkreśla się rewolucyjność filmu, a nawet mówi się o narodzinach nowego trendu, podobnie jak to się stało z filmem „Pulp Fiction”.

Podwójne dzieło duetu Tarantino-Rodriguez zostało z miejsca okrzyknięte jednym z najlepszych filmów sezonu. Na portalu www.rottentomatoes.com, gdzie umieszczane są recenzje filmu opublikowane w Stanach Zjednoczonych, znajduje się aż 81% pozytywnych opinii.

Kirk Honeycutt z Hollywood Reporter pisze: Grindhouse to podwójna dawka chorego, szokującego i perwersyjnego klimatu rodem z exploitation movies. I w dodatku jedna lepsza od drugiej.

d49jfva

Podobnie o filmie wypowiada się Dennis Lin z LOS ANGELES TIMES: GRINDHOUSE to fascynująca próba odświeżenia zapomnianego gatunku.

Z kolei Erik Childress z EFILMCRITIC.COM przekonuje czytelników, że GRINDHOUSE to jeden z niewielu filmów, na które warto wydać pieniądze na bilet do kina.

Kultowy recenzent MAXIMA, Pete Hammond podkreśla, że najnowszy film duetu Tarantino-Rodrigueza to jak spełnienie marzeń dla wszystkich kinomaniaków.

Słów zachwytu nad najnowszym dokonaniem Tarantino i Rodrigueza nie szczędzą również polscy krytycy i znawcy kina. Jako pierwszy entuzjastyczną recenzję filmu opublikował „Dziennik”, który określa film jako znakomity. Na kolejne publikacje nie trzeba będzie długo czekać.

d49jfva

Jak dowiedzieliśmy się, Harvey Weinstein, amerykański dystrybutor filmu, zapowiedział, że wkrótce, ponadtrzygodzinny „Grindhouse” zostanie podzielony na dwie oddzielne części, które w tej formie trafią do kin, nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych. Do obu części zostaną dodane te „zaginione rolki filmu”, które, jak ujawnił Tarantino, odnalazły się w jego piwnicy.

Polska premiera samodzielnego filmu Tarantino pt. Grindhouse: Death Proof odbędzie się 20 lipca, drugą część w reżyserii Roberta Rodrigueza Grindhouse: Planet Terror zobaczymy miesiąc później.

d49jfva
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49jfva