Trwa ładowanie...
d258kh1
IAR
Aktualności

"Gwiezdne wojny": aktorka Carrie Fisher w stanie krytycznym po ataku serca

Carrie Fisher, najbardziej znana z roli księżniczki Lei w sadze "Gwiezdne wojny" jest w stanie krytycznym. Amerykańska aktorka doznała ataku serca w czasie podróży lotniczej z Londynu do Los Angeles.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gwiezdne wojny": aktorka Carrie Fisher w stanie krytycznym po ataku serca
(AFP)
d258kh1

Wiadomo, że pasażerowie i lekarz obecny na pokładzie samolotu podjęli próbę reanimacji kobiety po tym, jak przestała oddychać. Carrie Fisher tuż po wylądowaniu maszyny została przewieziona do szpitala w Los Angeles. Teraz 60-letnia aktorka walczy o życie.

Carrie Fisher zagrała księżniczkę Leię w czwartej, piątej i szóstej części "Gwiezdnych wojen", nakręconych w latach 70. i 80., a także w siódmej części sagi, która do kin trafiła w ubiegłym roku. Wystąpiła też w kilku innych znanych filmach, m.in. w "Blues Brothers" i "Kiedy Harry poznał Sally".

Jej pełne imię i nazwisko to Carrie Frances Fisher. Urodziła się 21 października 1956 w Los Angeles w Kalifornii w USA. Jest córką artystów, popularnej aktorki Debbie Reynolds i piosenkarza Eddiego Fishera. Gdy Carrie miała 3 lata, ojciec zostawił jej matkę dla Elizabeth Taylor. Związek ten nie trwał długo, jednak ojciec aktorki już nigdy nie wrócił do Debbie. Carrie ma brata Todda (producent reklamówek TV i reżyser), a także dwie przyrodnie siostry - Joely i Tricię Leigh.

d258kh1

Podziel się opinią

Share

d258kh1

d258kh1