Trwa ładowanie...
dtaqx1d
Aktualności
+1

"Ida" z Oskarem wraca na ekrany kin sieci Multikino

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ida" z Oskarem wraca na ekrany kin sieci Multikino
(East)
dtaqx1d

Wielki sukces *"Idy" Pawła Pawlikowskiego. Film zdobył Oskara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", a w dniach od 27 lutego do 5 marca będzie można zobaczyć go we wszystkich kinach sieci Multikino.*

Noc z 22 na 23 lutego była szczególna dla polskiego kina. Po raz pierwszy w historii złota statuetka w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" przypadła dla naszego kraju za film „Ida” Pawła Pawlikowskiego. A w dniach od 27 lutego do 3 marca będzie można zobaczyć go na ekranach kin sieci Multikino. Sprawdź szczegółowy repertuar w swoim mieście na www.multikino.pl.

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

dtaqx1d

Podziel się opinią

Share
dtaqx1d
dtaqx1d