Trwa ładowanie...
dgei48z

Intrygant

Najnowsze informacje
1.5
(1 głos)
Oceń:
dgei48z

Co Mark Whitacre sobie w ogóle myślał? Dobrze rokujący pracownik gigantycznej korporacji spożywczej Archer Daniels Midland (ADM) – Mark Whitacre (w tej roli Matt Damon) nagle zaczyna donosić na swoją firmę do FBI. Zawiadamia Federalne Biuro Śledcze o przekrętach cenowych na międzynarodową skalę, jednocześnie snując marzenia o tym, że zostanie okrzyknięty bohaterem i uzyska upragniony awans. Jednak zanim tak się stanie, musi dostarczyć FBI dowody. Ochoczo zakłada urządzenie do podsłuchu i ukrywa w teczce magnetofon, wyobrażając sobie siebie w roli tajnego agenta.

Na nieszczęście dla FBI, ich główny świadek nie informował biura o wszystkim, a już na pewno nie o swoich niecnych planach wobec firmowej kasy. Whitacre kluczył i co chwila zmieniał zdanie, doprowadzając agentów federalnych (Scott Bakula i Joel McHale) do białej gorączki. Wykrycie skandalu finansowego w ADM zawisło na włosku, kiedy to wytworów bujnej wyobraźni Whitacre’a nie można już było odróżnić od rzeczywistości.

Zdobywca Oscara, Matt Damon (filmy Buntownik z wyboru oraz trylogia o przygodach Jasona Bourne’a) wystąpił w filmie „The Informant!”, opartym na prawdziwej historii największego w historii USA donosiciela. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Steven Soderbergh (filmy Trafic, Ocean’s Thirteen), a autorem scenariusza – Scott Z. Burns. Film zrealizowano na podstawie książki Kurta Eichenwalda zatytułowanej „The Informant (A True Story)”.

Intrygant
Tytuł oryginalny

Informant, The

Gatunek

dramat, komedia, kryminał, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2009

Czas trwania

108 min.

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgei48z
dgei48z
dgei48z