Trwa ładowanie...
jacek bromski
12-01-2016 11:01

Jacek Bromski zarobił rekordowe 13 100 zł dla WOŚP

Jacek Bromski zarobił rekordowe 13 100 zł dla WOŚPŹródło: Marcin Makowski
d2e5pyl
d2e5pyl

Epizod w najnowszym filmie *Jacka Bromskiego osiągnął rekordową kwotę 13 100 zł na aukcji charytatywnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zwycięzca pochodzi z Mosiny pod Poznaniem. Pieniądze wpłacił już na konto WOŚP. Do chwili obecnej, w tegorocznych filmowych aukcjach udało się zebrać ponad 20 000 zł.*

Dotychczasowym rekordem aukcji PISF na allegro była robocza wersja scenariusza do „Gorzkich godów” Romana Polańskiego, która w ubiegłym roku uzyskała kwotę 12 700 zł. W 2012 r. za 10 100 zł wylicytowano sukienkę Anny Muchy z premiery filmu „Och, Karol 2”.

Przygotowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich propozycja cieszyła się od początku największą popularnością spośród kilkudziesięciu aukcji. Pierwszy raz zwycięzca licytacji zagra w filmie, będzie to epizod w najnowszej produkcji prezesa Stowarzyszenia Jacka Bromskiego, do której zdjęcia ruszą w tym roku.

d2e5pyl

Jacek Bromski to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów filmowych. Ma w dorobku kilkanaście filmów fabularnych i seriali m.in.: „Zabij mnie glino”, „Sztukę kochania”, „Dzieci i ryby”, serię „U Pana Boga…”, „Uwikłanie”, „Bilet na księżyc”, a ostatnio thriller polityczny „Anatomię Zła”.

Nie tylko epizod
Wygrania w aukcji to cały pakiet filmowy. Zwycięzca będzie mieć wyjątkową okazję gościć na planie filmowym z osobistym przewodnikiem. Pozna reżysera, producenta, aktorów i ekipę; zobaczy na własne oczy jak wygląda praca na planie jednego z największych przedsięwzięć filmowych roku, a przede wszystkim wystąpi przed kamerą. Otrzyma również specjalny prezent-niespodziankę związany z polskim kinem.

Tajemniczy zwycięzca
Zwycięzca, który nie chce na razie publicznie podawać imienia i nazwiska, opowiedział portalowi sfp.org.pl o szczegółach licytacji: „O aukcji dowiedziałem się kilka godzin przed jej zakończeniem. Chciałem wesprzeć Orkiestrę i jednocześnie zdobyć coś wyjątkowego. Znalazłem na allegro epizod w filmie Jacka Bromskiego. Szybka decyzja, dreszcz emocji, walczyłem z kimś komu bardzo zależało, 6000…, 8000…, 10 000…, nie wystarczyło. Dopiero 13 100 zł powstrzymało konkurenta, ale bardzo się cieszę. Nie raz już brałem udział w aukcjach na rzecz WOŚP, to piękna idea, którą warto wspierać, a jednocześnie spełnienie marzeń. Chyba jak każdy zawsze marzyłem, żeby wystąpić w filmie” – dodaje z radością zwycięzca.

Autografy, zaproszenia, książki… a nawet walizka
Na aukcjach PISF można było zdobyć m.in. zaproszenie na premierę „Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy” w reż. Janusza Majewskiego, albumy z autografami Andrzeja Wajdy, motor – rekwizyt z filmu „Czerwony pająk” (zlicytowany za 980 zł), a nawet walizkę planową Wojciecha Smarzowskiego. Dużą popularnością cieszyły się „Polskie debiuty” - zestaw Studia Munka składający się z 9 płyt DVD. Kadr z filmu „Noce i dnie” z autografami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka wylicytowano za 404 zł W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

d2e5pyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e5pyl