Trwa ładowanie...
d25se9s
Aktualności

Jacek Bromski zarobił rekordowe 13 100 zł dla WOŚP

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Bromski zarobił rekordowe 13 100 zł dla WOŚP
(Marcin Makowski)
d25se9s

Epizod w najnowszym filmie *Jacka Bromskiego osiągnął rekordową kwotę 13 100 zł na aukcji charytatywnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zwycięzca pochodzi z Mosiny pod Poznaniem. Pieniądze wpłacił już na konto WOŚP. Do chwili obecnej, w tegorocznych filmowych aukcjach udało się zebrać ponad 20 000 zł.*

Dotychczasowym rekordem aukcji PISF na allegro była robocza wersja scenariusza do „Gorzkich godów” Romana Polańskiego, która w ubiegłym roku uzyskała kwotę 12 700 zł. W 2012 r. za 10 100 zł wylicytowano sukienkę Anny Muchy z premiery filmu „Och, Karol 2”.

Przygotowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich propozycja cieszyła się od początku największą popularnością spośród kilkudziesięciu aukcji. Pierwszy raz zwycięzca licytacji zagra w filmie, będzie to epizod w najnowszej produkcji prezesa Stowarzyszenia Jacka Bromskiego, do której zdjęcia ruszą w tym roku.

d25se9s

Jacek Bromski to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów filmowych. Ma w dorobku kilkanaście filmów fabularnych i seriali m.in.: „Zabij mnie glino”, „Sztukę kochania”, „Dzieci i ryby”, serię „U Pana Boga…”, „Uwikłanie”, „Bilet na księżyc”, a ostatnio thriller polityczny „Anatomię Zła”.

Nie tylko epizod
Wygrania w aukcji to cały pakiet filmowy. Zwycięzca będzie mieć wyjątkową okazję gościć na planie filmowym z osobistym przewodnikiem. Pozna reżysera, producenta, aktorów i ekipę; zobaczy na własne oczy jak wygląda praca na planie jednego z największych przedsięwzięć filmowych roku, a przede wszystkim wystąpi przed kamerą. Otrzyma również specjalny prezent-niespodziankę związany z polskim kinem.

Tajemniczy zwycięzca
Zwycięzca, który nie chce na razie publicznie podawać imienia i nazwiska, opowiedział portalowi sfp.org.pl o szczegółach licytacji: „O aukcji dowiedziałem się kilka godzin przed jej zakończeniem. Chciałem wesprzeć Orkiestrę i jednocześnie zdobyć coś wyjątkowego. Znalazłem na allegro epizod w filmie Jacka Bromskiego. Szybka decyzja, dreszcz emocji, walczyłem z kimś komu bardzo zależało, 6000…, 8000…, 10 000…, nie wystarczyło. Dopiero 13 100 zł powstrzymało konkurenta, ale bardzo się cieszę. Nie raz już brałem udział w aukcjach na rzecz WOŚP, to piękna idea, którą warto wspierać, a jednocześnie spełnienie marzeń. Chyba jak każdy zawsze marzyłem, żeby wystąpić w filmie” – dodaje z radością zwycięzca.

Autografy, zaproszenia, książki… a nawet walizka
Na aukcjach PISF można było zdobyć m.in. zaproszenie na premierę „Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy” w reż. Janusza Majewskiego, albumy z autografami Andrzeja Wajdy, motor – rekwizyt z filmu „Czerwony pająk” (zlicytowany za 980 zł), a nawet walizkę planową Wojciecha Smarzowskiego. Dużą popularnością cieszyły się „Polskie debiuty” - zestaw Studia Munka składający się z 9 płyt DVD. Kadr z filmu „Noce i dnie” z autografami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka wylicytowano za 404 zł W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

d25se9s

Podziel się opinią

Share

d25se9s

d25se9s