Trwa ładowanie...
Partnerem jest CANAL+

Janek, który zmartwychwstał. Tylko w CANAL+ online!

Na pewno każdy z nas zastanawiał się, jakby się zachował, budząc się po śmierci w trumnie metr pod ziemią? Jak powiadomiłby o tym fakcie najbliższych? I czy w ogólnym rozrachunku zmieniłby coś w swoim "drugim" życiu? Na te pytania odpowie Bartłomiej Topa, główny bohater nowego serialu "Powrót". Serialu z dużą dawką czarnego humoru, jakiego jeszcze na rodzimym rynku nie było. Serialu, którego pierwsze cztery odcinki już można oglądać na CANAL+ online!

Share
Materiały CANAL+ Polska 2022 Materiały CANAL+ Polska 2022 Źródło: materiały partnera
db4z20l

"Powrót" przełamuje wszystkie dotychczasowe fabuły serialowe. – To jest taka opowieść w stylu mistery. Śledzimy niezwykłe wydarzenie związane ze zmartwychwstaniem głównego bohatera. A z drugiej strony jest to film opowiadający o relacjach, o tym, czego wszyscy doświadczamy, co wszyscy rozumiemy – mówi Adrian Panek, reżyser serialu.

Główny bohater serialu, Jan Starostecki, to czterdziestoletni mężczyzna, mąż, ojciec dorastającej córki. Właściciel agencji ubezpieczeniowej. Pewnego dnia umiera na zawał serca. Po kilku dniach od pogrzebu nieoczekiwanie budzi się i z przerażeniem odkrywa, że znajduje się w trumnie…

Materiały CANAL+ Polska 2022. materiały partnera
Materiały CANAL+ Polska 2022. Źródło: materiały partnera

Powroty nie zawsze są możliwe

Krótka euforia z racji powrotu do "żywych" szybko zmieniła się w rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że jego śmierć nie wywarła na nikim specjalnego wrażenia. Jego osobiste rzeczy szybko trafiają na śmietnik, a żona (Magdalena Walach) zaledwie kilka dni po pogrzebie znajduje nowego partnera, którego zresztą Jan zastaje w swoim łóżku, gdy po cudownym zmartwychwstaniu wraca do domu.

db4z20l

Mój bohater jest bardzo zaskoczony tym, że to jego życie było postrzegane przez rodzinę jako życie nudne. Bez bliskości, bez rozmowy, bez intymności – mówi Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli Jana Starosteckiego.

Ta niecodzienna sytuacja wyrwała go więc z błędnego przekonania o wartości jego dotychczasowej egzystencji. W związku z tym – nie ujawniając się – próbuje przewartościować swoje życie.

Dzięki obiektywnemu spojrzeniu na wszystkie dotychczasowe kontakty z bliskimi zaczyna budować nowe relacje. Tym razem jednak oparte na zrozumieniu, bliskości i intymności.

Materiały CANAL+ Polska 2022. materiały partnera
Materiały CANAL+ Polska 2022. Źródło: materiały partnera

Bliskość – to bohater serialu

Jan nie staje się jednak niedostępną wyspą. Wręcz przeciwnie. Odkrywa swoją misję i krok po kroku próbuje naprawiać wszystko to, czego dotychczas nie zauważał lub ignorował. Chce, by jego powrót nie okazał się bezsensowny. I z czasem zaczyna wreszcie rozumieć, że związki międzyludzkie są najważniejsze.

db4z20l

Głównym tematem tego serialu jest bliskość – podkreśla Krzysztof Rak, scenarzysta "Powrotu".

Dlatego właśnie to Jan staje się receptą na pokonanie kryzysu w małżeństwie swojego przyjaciela – Kostka (Wojciech Mecwaldowski) i jego żony Malwiny (Maria Dębska). Okaże się dobrym doradcą swojej żony Agaty, odnośnie porozumienia się z córką Zoją (Zuzanna Mikołajczyk). Będzie także antidotum na demony przeszłości swojej nowej partnerki Izy (Matylda Giegżno).

Źródło: materiały partnera
Materiały CANAL+ Polska 2022.

A gdyby każdy miał drugą szansę?

Czy serial ten spowoduje, że sami zastanowimy się nad naszymi relacjami z najbliższymi? Czy mając drugą szansę w życiu, my także potrafilibyśmy obiektywnie ocenić swoje błędy? Kto wie.

db4z20l

Tymczasem warto zobaczyć serial, bo być może pojawi się u nas refleksja i zechcemy coś poprawić w naszych związkach. Warto bowiem mieć świadomość, że zawsze można inaczej, bardziej, mocniej i lepiej.

Reżyserem 6-odcinkowego serialu jest Adrian Panek (twórca "Daas" oraz "Wilkołaka"), autorem scenariusza Krzysztof Rak ("Bogowie", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej").

Zdjęcia to dzieło Kariny Kleszczewskiej ("Hiszpanka"), za scenografię odpowiada Daria Dwornik ("Kruk"), a za kostiumy odpowiadała Małgorzata Fudala ("Klangor").

Producentem serialu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

db4z20l

Pierwsze cztery odcinki POWROTU są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Serial jest również emitowany na antenie CANAL+ Premium w każdy piątek o godzinie 21.00.

Materiały CANAL+ Polska 2022. materiały partnera
Materiały CANAL+ Polska 2022. Źródło: materiały partnera

------

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV i Samsung Smart TV oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Partnerem jest CANAL+
db4z20l
db4z20l
db4z20l