Trwa ładowanie...
jerzy stuhr
18-04-2009 14:33

Jerzy i Maciej Stuhrowie w "Mistyfikacji"

Jerzy i Maciej Stuhrowie w "Mistyfikacji"Źródło: Syrena Films
d4g9555
d4g9555

15 kwietnia w Krakowie rozpoczęły się zdjęcia do "Mistyfikacji" - filmowej opowieści o Witkacym, w której główne role grają Jerzy i Maciej Stuhrowie.

"Mistyfikacja" to próba nowego spojrzenia na tajemniczą i wielokrotnie podważaną śmierć Witkacego w 1939 roku. Autor scenariusza i reżyser,– Jacek Koprowicz, proponuje nową wersję wydarzeń, w której twórca "Szewców" pozoruje samobójstwo, a następnie ukrywa się w mieszkaniu swojej kochanki Czesławy.

Akcja "Mistyfikacji" rozgrywa się głównie w 1968 roku, kiedy wydalony z uczelni tuż przed obroną pracy magisterskiej Łazowski, wpada na sensacyjny trop, który może zmienić oblicze historii. Z jego dochodzenia wynika, że samobójstwo Witkacego w 1939 roku było mistyfikacją. Rzeczywistość podsuwa kolejne dowody. Kochanka Witkacego przynosi do Desy swoje nieznane portrety, jedna z jego dawnych kobiet przechowuje kartki, które dostała od artysty już po jego rzekomej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że wielki mistrz, prowokator i skandalista wciąż żyje. W rolę Witkacego wcieli się Jerzy Stuhr. Łazowskiego, który odkrywa wielką tajemnicę swojego mistrza zagra Maciej Stuhr. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Ewę Błaszczyk jako Czesławę wielką miłość, kochankę i muzę artysty. Na planie pojawią się również Olgierd Łukaszewicz, Wojciech Pszoniak, Andrzej Chyra, Władysław Kowalski, Krzysztof Stroiński, Karolina Gruszka, Ewa Kasprzyk i Ewa Dałkowska.

Zdjęcia będą odbywały się w Krakowie, Zakopanem i Warszawie i potrwają do 25 maja. Ich autorem będzie Arkadiusz Tomiak. Charakteryzację powierzono Waldemarowi Pokromskiemu.

Kostiumy stworzy Katarzyna Lewińska. Do realizacji scenografii i projektu wnętrz zaproszono Jagnę Janicką. Muzykę do filmu skomponuje Włodzimierz Pawlik.

Premiera "Mistyfikacji" planowana jest jesienią 2009 roku.

d4g9555
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g9555