Trwa ładowanie...

Jim Gaffigan: Polska ma wyjątkowego pecha do sąsiadów

Publiczność festiwalu w Sundance miała okazję zobaczyć film "Tesla", kolejną produkcję przybliżającą historię jednego z najsłynniejszych wynalazców. My zaś - porozmawiać z Jimem Gaffiganem, wcielającym się w jedną z głównych postaci. Komik podzielił się z nami krótkim przemyśleniem o Polsce.

Jim Gaffigan: Polska ma wyjątkowego pecha do sąsiadówŹródło: Getty Images
d1u3bn9
d1u3bn9

Bogaty życiorys jednego z najsłynniejszych wynalazców, Nikoli Tesli, znów jest w centrum zainteresowania filmowców. Choć powstało już poświęconych mu kilka produkcji, w tym "Prestiż” ze znakomitą rolą Davida Bowiego, niebawem widzowie zobaczą dwie odrębne opowieści o wynalazcy prądu zmiennego.

W jednej z produkcji poświęconej Tesli w głównej roli zobaczymy rodaka, Tomasza Kota. W drugiej wciela się w niego Ethan Hawke. I to ta właśnie miała premierę podczas tegorocznego festiwalu w Sundance. Po premierowym pokazie mieliśmy okazję porozmawiać z obsadą produkcji.

Jim Gaffigan wciela się w "Tesli" w postać George’a Westinghouse’a, amerykańskiego przedsiębiorcy i wynalazcy, który pomógł Nikoli Tesli zbudować pierwszą elektrownię prądu przemiennego i linię przesyłową, która zasiliła oparte na świetlówkach oświetlenie wszystkich stacji kolejowych Western Union na północnym wschodzie USA.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Jim Gaffigan to także znany i ceniony komik. Gdy tylko podczas rozmowy na temat filmu usłyszał, że ma do czynienia z dziennikarzem z Polski, nie omieszkał wypowiedzieć się na temat naszego kraju, oczywiście nie bez ciętego humoru.

d1u3bn9

- Polska nie ma szczęścia do sąsiadów. Miała pecha, że znalazła się pomiędzy Rosją a Niemcami – stwierdził, nawiązując do historii.

Jak się okazało, miał także co nieco do powiedzenia na temat rodzimych linii lotniczych. – LOT, polskie linie to doskonałe połączenie współczesnej Polski z komunizmem - ocenił, przyznając kąśliwie, że podróż z tym przewoźnikiem mogła być dużo lepsza, a była... jednym z najgorszych doświadczeń.

W nadchodzącym filmie "Tesla" obok Gaffigana zobaczymy plejadę gwiazd. Wystarczy wspomnieć, że w postać Nikoli Tesli wciela się Ethan Hawke, a w Thomasa Edisona, z którym toczył rywalizację o elektryfikację świata - Kyle McLachlan.

d1u3bn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u3bn9