Trwa ładowanie...
john malkovich
22-04-2011 12:10

John Malkovich zagra na deskach teatru w Łodzi

Share
John Malkovich zagra na deskach teatru w ŁodziŹródło: AFP
d48aef9

Do Łodzi przyjedzie amerykański aktor *John Malkovich, który na deskach teatru im. Stefana Jaracza wystąpi w spektaklu "The Infernal Comedy - Wyznania seryjnego mordercy". W przedstawieniu aktorowi będą towarzyszyć dwie sopranistki i 35-osobowa orkiestra.*

O spektaklu i występie Malkovicha w Łodzi poinformował na konferencji prasowej dyrektor "Jaracza" Wojciech Nowicki. Jak powiedział odbędzie się jedyne w Polsce otwarte dla widzów przedstawienie. Spektakl zostanie również zaprezentowany w Warszawie, ale na zamkniętym pokazie zorganizowanym z okazji dwudziestolecia jednej z wiodących na świecie firm świadczących profesjonalne usługi doradcze.

Nowicki zwrócił uwagę, że prezentacje spektaklu w Polsce są częścią światowego tournee tego zespołu, który zagra jeszcze m.in. w Pradze, Londynie, Wiedniu, St. Petersburgu, Nowym Jorku, Rio de Janeiro.

d48aef9

Łódzkie przedstawienie zagrane zostanie 4 czerwca na Dużej Scenie teatru i będzie elementem uroczystego zakończenia sezonu artystycznego w województwie łódzkim. Koszt spektaklu oszacowano na 500 tys. zł. Pieniądze pochodzić mają przede wszystkim z kasy samorządu województwa łódzkiego a także samorządu miejskiego i teatru.

Obecny na konferencji marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień dodał, iż prowadzone są starania, aby przedstawienie było bezpośrednio transmitowane do filharmonii łódzkiej, gdzie będzie je można zobaczyć na wielkim ekranie.

"The Infernal Comedy - Wyznania seryjnego mordercy" jest spektaklem rozpisanym na barokową orkiestrę, dwie sopranistki i jednego aktora.Jego fabuła oparta jest na historii Jacka Unterwegera, mordercy, który został okrzyknięty więziennym poetą. Był uznanym pisarzem, dziennikarzem i kobieciarzem. Gdziekolwiek się zatrzymywał był podejrzewany o zabójstwo prostytutek. Został aresztowany, oskarżony i skazany za popełnienie jedenastu morderstw, popełnił samobójstwo.

Przedstawienie wyreżyserował Michael Sturminger. Oprócz Malkovicha występują Bernarda Bobro ze Słowenii oraz Polka - Aleksandra Zamojska.

d48aef9

Bilety na łódzki spektakl można kupować od czwartku i są w cenie 200 i 250 zł.

58-letni John Malkovich ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych. Zagrał m.in. w filmach "Niebezpieczne związki", "Król Olch" i "Pola śmierci", "Szklana menażeria", "Na linii ognia". Był dwukrotnie nominowany do Oscara - za kreacje w filmach "Na linii ognia" Wolfganga Petersena (1994) oraz "Miejsca w sercu" Roberta Bentona (1985). Jest też reżyserem i producentem.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d48aef9

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

d48aef9

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d48aef9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48aef9