Trwa ładowanie...
04-05-2007 12:58

Jolie, Hopkins i Malkovich pod wodzą Polaka

Jolie, Hopkins i Malkovich pod wodzą PolakaŹródło: AFP
d3owmay
d3owmay

W Hollywood dobiegają końca prace nad superprodukcją Roberta Zemeckisa z udziałem Anthony'ego Hopkinsa, Angeliny Jolie i Johna Malkovicha. Film, realizowany w technice trówymiarowej, nosi tytuł "Beowulf", a głównym twórcą efektów specjalnych jest 37-letni Maksymilian Naporowski.

Mieszkający w Stanach od 25 lat Polak, tworzył animacje komputerowe do najbardziej kasowych hollywoodzkich produkcji, takich jak "Patriota" z Melem Gibsonem, "Aviator" w reżyserii Martina Scorsese, "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Matrix rewolucje" oraz "Powrót Supermana".

Maksymilian Naporowski podkreśla, że nowością w filmie Zemeckisa jest to iż w całości w komputerze powstaje film fabularny. Jednak aktorzy nie tylko użyczali głosu, lecz grali swoje postaci.

Za podstawę scenariusza posłużył staroangielski poemat heroiczny, który - jak się przyjmuje - powstał w VIII wieku i jest kroniką wyczynów Beowulfa, skandynawskiego bohatera.

Film powstaje w wytwórni Sony Pictures w Hollywood, a na ekrany kin w Ameryce wejdzie w listopadzie.

d3owmay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3owmay

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj