Trwa ładowanie...
d11nv07

Kartoteka 64

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Kartoteka 64" to duński kryminał z elementami thrillera. Opowiada o dwóch detektywach, którzy podejmują się rozwiązania zagadki niezwykle makabrycznego morderstwa.
d11nv07
10
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Fala Kina

Kartoteka 64 – zarys fabuły

W filmie "Kartoteka 64" widz ma kolejną okazję spotkać się z detektywami Carlem i Assadem. Partnerzy znów staną ramię w ramię, aby znaleźć sprawcę zbrodni. Tym razem będzie chodziło makabryczne odkrycie, którego dokonano w jednym z kopenhaskich mieszkań, gdzie za tekturową ścianą znaleziono trzy zmumifikowane ciała siedzące przy stole nakrytym dla czterech osób.

Główni bohaterowie filmu "Kartoteka 64" muszą dowiedzieć się, kim są ofiary, kto je tam umieścił i dla kogo naszykowane było czwarte krzesło przy stole. Wszystkie tropy prowadzą do tajemniczego, owianego złą sławą ośrodka dla dysfunkcyjnych społecznie dziewcząt zlokalizowanego na wyspie Sprogø. Podejrzewa się, że prowadzone są tam eksperymenty medyczne na podopiecznych. Być może rozwikłanie tajemniczego zabójstwa pozwoli na uratowanie wielu młodych dziewcząt.

Journal 64 – ciekawostki

  • Film "Kartoteka 64" powstał na podstawie książki duńskiego autora kryminałów Jussi Adler-Olsena. To już czwarta zekranizowana część serii książek o Carlu i Assadzie nazywana "Departamentem Q". Wcześniej ukazały się filmy "Kobieta w klatce" (2013), "Zabójcy bażantów" (2014) i "Wybawienie" (2016).
  • To już ostatni film z serii z udziałem Nikolaja Lie Kaasa i Faresa Faresa.
  • Tak jak pokazuje fabuła filmu "Kartoteka 64" plan zdjęciowy miał miejsce w Kopenhadze i na wyspie Sprogø w Danii.
  • To pierwszy film z serii, w którym Carl i Assad płaczą. To także pierwsza produkcja, w której Carl wybucha niepohamowanym śmiechem.
  • Odtwórca roli Carla, Nikolaj Lie Kaas, w 2017 roku pojawił się w roli głównej w poruszającym dramacie "Znikasz", który został oficjalnym duńskim kandydatem do Oscara 2018 w kategorii Najlepszego filmy nieanglojęzycznego. Ostatecznie nie otrzymał nominacji.
Kartoteka 64
Tytuł oryginalny

Journal 64

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

04.10.2018

Czas trwania

119 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
d11nv07

Podziel się opinią

10
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11nv07
d11nv07
d11nv07