Trwa ładowanie...
d3egbiq

Julia Stiles

Najnowsze informacje
4.4
(142 głosy)
Oceń:
d3egbiq

Aktorka o świeżej i dziewczęcej urodzie i o wielkim talencie. W jej żyłach płynie mieszanka irlandzkiej, włoskiej i angielskiej krwi. Jest najstarszą z trójki rodzeństwa. Córka nauczyciela i lokalnej artystki z Greenwich Village.

Jako mała dziewczynka pobierała lekcje baletu, należała także do ogniska teatralnego, dlatego wcześnie zetknęła się z Szekspirem i ambitnym repertuarem teatralnym.

Jej debiut sceniczny przypada na wiek 11 lat. Wystąpiła w eksperymentalnej produkcji w La MaMa Theatre, skierowanej do dzieci. Jej pasja do działalności publicznej rosła, dlatego też w następnych latach profesjonalnie zajęła się występami w reklamówkach.

Była główną kandydatką do roli Claudii w horrorze "Wywiadzie z wampirem"(1994), jednak w ostatecznej rozgrywce przegraą z Kirsten Dunst.

W wieku 15 lat wystąpiła na ekranie, wraz z Claire Danes, w produkcji "I love you, I love you not". W 1994 wzięła udział w filmie, wyprodukowanym przez Ophra Winfrey, opowiadającym o przemocy wobec dzieci. Następnie pojawiła się w filmach u boku Harrisona Forda i Ethana Hawka.

W 2000 roku chwilowo przerwała karierę ze względu na studia na wydziale anglistyki na Columbia Uinversity.

Wróciła na wielki ekran z wielkim romachem, partnerując Mattowi Damonowi w "Tożsamości Bourne'a". Następnie pojawiła się u boku Julii Roberts w "Uśmiechu Mona Lisy".

Ciągle jednak czeka na tę rolę, która pozwoli jej znaleźć się na topie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egbiq
d3egbiq
d3egbiq