Trwa ładowanie...
d390x23

Klasztor

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Klasztor to film Manoela de Oliveiry na podstawie książki Agustiny Bessa-Luís, przedstawiający klimatyczną i niepokojącą historię profesora Padovica, który usiłuje udowodnić pewną teorię.
d390x23

Klasztor – opis

Profesor Michael Padovic (John Malkovich) ma pewną teorię na temat rodowodu Szekspira. Jego zdaniem dramatopisarz pochodził z Hiszpanii. Chcąc znaleźć dowody popierające jego domysły, Padovic wyrusza wraz z żoną Hélène (Catherine Deneuve) do starego portugalskiego klasztoru. Na miejscu wita ich kustosz Blatar (Luís Miguel Cintra), który opiekuje się klasztorem.

Klasztor – nagrody

„Klasztor” wziął udział w Festiwalu Filmowym w Cannes w 1995 roku i otrzymał nominację do Złotej Palmy. Podczas Katalońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sitges był nominowany w kategorii najlepszy film, a wygrał nagrodę ufundowaną przez Catalan Screenwriter's Critic and Writer's Association.

Klasztor – ciekawostki

  • Film „Klasztor” oparty jest na powieści „As Terras Do Risco” autorstwa Agustiny Bessa-Luís.
  • Scenarzystą i reżyserem „Klasztoru” był Manoel de Oliveira, wielokrotnie nagradzany na festiwalach międzynarodowych za swoją pracę jako reżyser i scenarzysta. Był odpowiedzialny między innymi za filmy takie jak Boska komedia (1991), List (1999) czy Ruchome słowa (2003).
Klasztor
Tytuł oryginalny

Convento, O

Gatunek

dramat, psychologiczny

Kraj produkcji

Portugalia, Francja

Rok produkcji

1995

Data światowej premiery

17.05.1995

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d390x23
d390x23
d390x23