Trwa ładowanie...
22-05-2006 14:49

'Kod da Vinci' pobił 'Pasję'

'Kod da Vinci' pobił 'Pasję'
d11hiwh
d11hiwh

Pomimo powszechnej krytyki widzowie masowo ruszyli do kin by zobaczyć 'Kod da Vinci'.

Adaptacja powieści Dana Browna zarobiła w USA w ciągu weekendu 77 milionów dolarów. Kontrowersyjny obraz wszedł na ekrany również poza granicami USA, gdzie zarobił niemal dwa razy tyle. Łączny dochód na całym świecie wyniósł więc 224 miliony dolarów, co jest drugim najlepszym otwarciem w światowym box office, tuż po obrazie 'Gwiezdne Wojny - Epizod 3: Zemsta Sithów' (253 miliony).

W Polsce na 'Kod' w pierwszy weekend jego wyświetlania wybrało się aż 341 095 osób, co przekłada się na wynik finansowy w wysokości 5.475.744 zł. Jest to najlepsze otwarcie wśród filmów dla dorosłych w polskich kinach. Film pokonał m.in. 'Pasję' Mela Gibsona którą w pierwszy weekend obejrzało 336 244 widzów i która w tym czasie zarobiła 4 813 398 zł.

Na miejscu drugim znalazła się animacja wytwórni DreamWorks 'Skok przez płot' opowiadająca o szopie i żółwiu, którzy wspólnie z przyjaciółmi poznają uroki przedmieścia. Głosów postaciom użyczyli między innymi Bruce Willis i Steve Carrell. Produkcja zarobiła 37 milionów.

d11hiwh

Na miejsce trzecie spadł najnowszy film Toma Cruise'a 'Mission: Impossible III', który w ciągu minionego weekendu do dotychczasowych zysków dodał kolejne 11 milionów i przekroczył w ten sposób próg 100 milionów zysku.

Poza podium znalazła się wysokobudżetowa produkcja Wolfganga Petersena 'Posejdon', która debiutowała tydzień temu na miejscu drugim. Film zarobił 9 milionów.

Kolejna nowość tego weekendu trafiła na pozycję szóstą. Horror 'See No Evil', w którym wystąpił Glen Jacobs zarobił niewiele ponad 4 miliony.

Z pierwszej dziesiątki wypadła w tym tygodniu animacja 'Epoka lodowcowa 2: Odwilż'.

d11hiwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11hiwh