Trwa ładowanie...
d1gaitd
Aktualności

''Kogel-mogel'': Ilona Łepkowska pisze scenariusz trzeciej części kultowej komedii

Trudno sobie wyobrazić lepszy powrót Grażyny Błęckiej-Kolskiej na ekrany niż główna rola w filmie, do którego scenariusz właśnie zaczęła pisać Ilona Łepkowska. Po sukcesie „Och, Karol 2”, nawiązującego do wielkiego przeboju z połowy lat 80., autorka chce przypomnieć inną polską komedię swojego autorstwa, czyli „Kogel-mogel”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Błęcka-Kolska
Grażyna Błęcka-Kolska (AKPA)
d1gaitd

O pisaniu scenariusza trzeciej części „Kogla-mogla” Ilona Łepkowska mówiła już rok temu. Jak podaje "Fakt", autorka ma już zarys i plan historii. Jednak nie mogła ruszyć z pisaniem, zanim doszła do porozumienia z Grażyną Błęcką-Kolską, która wcielała się w Kasię Solską w kultowych komediach „Kogel-mogel” (1988) i „Galimatias, czyli kogel-mogel II” (1989).

Ilona Łepkowska AKPA
Ilona Łepkowska

(Ilona Łepkowska, pisarka i scenarzystka/ AKPA)

d1gaitd

- Nie wiedzieliśmy wcześniej, czy się zgodzi, a że jest główną bohaterką, bez niej ten film nie miałby sensu. Niebawem zabieram się do pisania – zdradziła Łepkowska w rozmowie z "Faktem".

Grażyna Błęcka-Kolska od kilku lat pojawia się głównie w serialach w epizodycznych rolach („M jak Miłość”, „Hotel 52” czy „Ojciec Mateusz”). Ostatni raz na dużym ekranie mogliśmy ją zobaczyć w niewielkiej roli w filmie „11 minut” (2015) Jerzego Skolimowskiego. Przypomnijmy, że 24 lipca 2014 roku aktorka miała poważny wypadek samochodowy, w którym zginęła jej 23-letnia córka. Błęcką-Kolską uznaną winną. Aktorka została skazana na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Pogrążona w żałobie aktorka nie angażowała się w nowe projekty filmowe. W tym roku zorganizowała jednak wystawę fotografii autorstwa swojej córki i, jak wynika z sugestii Łepkowskiej, zamierza wrócić do grania w wielkim stylu – po raz trzeci wcielając się w postać Kasi Solskiej.

d1gaitd
Zdzisław Wardejn oraz Jolanta Nowak na planie „Galimatias, czyli kogel-mogel II” East News
Zdzisław Wardejn oraz Jolanta Nowak na planie „Galimatias, czyli kogel-mogel II”
Kadr z filmu ''Galimatias, czyli kogel-mogel II'' zdjęcie opublikowano w serwisie filmpolski.pl
Kadr z filmu ''Galimatias, czyli kogel-mogel II''
d1gaitd

Podziel się opinią

Share

d1gaitd

d1gaitd