Trwa ładowanie...

Kolejna próba zmiany władz w TVP już w październiku

Share
Kolejna próba zmiany władz w TVP już w październiku
Źródło: Jupiter
d1qx6y2

Jeszcze tej jesieni rząd Donalda Tuska podejmie kolejną próbę zmiany władz w TVP - informuje "Dziennik". Według gazety, projekt nowej ustawy medialnej ma być gotowy w październiku i w tym samym miesiącu uchwalony przez parlament.

Gazeta przypomina, że w ubiegłym tygodniu zespół przygotowujący nową ustawę medialną w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawił założenia do niej. Zapowiadają one zupełnie nową organizację i sposób finansowania mediów publicznych. Umożliwią usunięcie obecnych władz TVP i Polskiego Radia.

d1qx6y2

By prace nad ustawa przebiegały szybciej, zostanie ona zgłoszona jako projekt poselski. Późną jesienią mogłaby trafić do prezydenta.

Gdyby Lech Kaczyński ją zawetował, PO potrzebowała by wsparcia lewicy. Szef SLD Grzegorz Napieralski deklaruje chęć negocjacji. Jesteśmy gotowi usiąść i rozmawiać. My mamy czyste sumienie, zgłosiliśmy dwa projekty medialne, które nie zostały wykorzystane. Teraz czekamy na propozycję PO - mówi Napieralski. Negocjacje z ramienia lewicy ma prowadzić w tej sprawie Jerzy Szmajdziński.

Na razie o przyszłości mediów publicznych Napieralski rozmawia z PSL, które wzięło na siebie rolę mediatora w tej sprawie pomiędzy lewicą a Platformą.

d1qx6y2

Podziel się opinią

Share
d1qx6y2
d1qx6y2