Trwa ładowanie...
d3ox9fd
d3ox9fd

Kraina wielkiego nieba - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film "Kraina wielkiego nieba" to wzruszający dramat opowiadający o małżonkach, którzy zmagają się z kryzysem w związku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ox9fd
"Kraina wielkiego nieba" to romans z 2018 roku Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Kraina wielkiego nieba – zarys fabuły

Głównymi bohaterami filmu "Kraina wielkiego nieba" są Jeanette i Jerry Brinson. Małżeństwo od wielu lat zmaga się z poważnym kryzysem w związku, jednak z punktu widzenia biernego obserwatora zdają się parą doskonałą. Brinsonowie wychowują dorastającego syna, przed którym coraz trudniej udawać idealną rodzinę.

Gdy Jerry po raz kolejny wyjeżdża na dłużej do pracy, chcąc uniknąć konfrontacji z żoną, Jeanette nawiązuje romans z pewnym mężczyzną. Dzięki temu znów czuje się młoda, wolna i szalona, jak niegdyś w przeszłości. Nic nieznacząca relacja, która miała przynieść ukojenie duszy i zaspokojenie potrzeb kobiety, może jednak pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

d3ox9fd

Kraina wielkiego nieba – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Kraina wielkiego nieba" powstały w miejscowości Livingston i Paradise Valley w stanie Montana, a także w mieście Enid w stanie Oklahoma, w Stanach Zjednoczonych
  • Film "Kraina wielkiego nieba" to reżyserski debiut młodego aktora Paula Dano, znanego z ról w "Zniewolony. 12 years a slave" czy "Labirynt". Jak sam wyznał podczas festiwalu Sundance 2018, planuje stworzenie kolejnego filmu, który podejmie temat trudnych związków i problemów rodzinnych.
  • Scenariusz do filmu "Kraina wielkiego nieba" został zainspirowany historią ujętą w książce "Wildlife" amerykańskiego pisarza Richarda Forda.
  • To drugie spotkanie Jake'a Gyllenhaala i Carey Mulligan na planie filmowym. Wcześniej mieli okazję współpracować podczas realizacji filmu "Bracia" (2009).
  • Odtwórca głównej roli w filmie "Kraina wielkiego nieba", Jake Gyllenhaal, miał także okazję współpracować z Paulem Dano na planie filmów "Labirynt" (2013) i "Okja" (2017).
  • Dramat "Kraina wielkiego nieba" zdobyła kilka nominacji do prestiżowych nagród filmowych. Chodzi między innymi o nominację do nagrody Independent Spirit 2018 dla najlepszej aktorki (Carey Mulligan), za najlepsze zdjęcia i najlepszy film debiutancki. Poza tym produkcja otrzymała nominację do Głównej Nagrody Jury w konkursie najlepszych dramatów podczas festiwalu Sundance 2018. Film został doceniony też podczas MFF w Toronto, gdzie nominowany został do Nagrody Festiwalowej "Prezentacji Specjalnych".

Zobacz także inne najlepsze filmy romanse 2018 roku.

Tytuł oryginalny

Wildlife

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

20.01.2018

Data polskiej premiery

07.12.2018

Czas trwania

104 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
d3ox9fd

Podziel się opinią

Share
d3ox9fd
d3ox9fd