Trwa ładowanie...
film girl

Lucas Dhont o filmie "Girl": Zaintrygowała mnie ta piętnastolatka

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości.

Share
Lucas Dhont o filmie "Girl": Zaintrygowała mnie ta piętnastolatka
Źródło: Materiały prasowe
d1j8yoq

Reżyser filmu "Girl" opowiada jak to się stało że postanowił opowiedzieć nieatypową historię 15-letniej baletnicy uwiezionej w ciele chłopca. Zafascynowała go prawdziwa historia, na którą natknął się w jednej z gazet.

Zobacz wideo:

"Girl” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, prawdziwą biografią. "W 2009 roku, gdy miałem 18 lat, przeczytałem w belgijskiej gazecie artykuł o młodej dziewczynie, która chciała zostać baleriną, ale urodziła się jako chłopak.” - wspomina reżyser.

d1j8yoq

"Zaintrygowała mnie ta piętnastolatka - oto postanowiła wybrać swoją tożsamość na przekór reakcjom innych. Dostrzegłem w niej odwagę, którą niekoniecznie odnalazłem w sobie i odczuwałem wielki entuzjazm związany z perspektywą sportretowania jej w filmie.

Już wtedy wiedziałem, że mój pełnometrażowy debiut będzie opowiadał właśnie o niej, o jej pogoni za spełnieniem marzenia o byciu baleriną. Był to dla mnie przepiękny symbol próby osiągnięcia najwyższej formy kobiecości podczas przechodzenia przez medyczny proces transformacji ciała, żeby stać się kobietą.”

d1j8yoq

Podziel się opinią

Share
d1j8yoq
d1j8yoq