Trwa ładowanie...
d3uu15z

Lucas Dhont o filmie "Girl": Zaintrygowała mnie ta piętnastolatka

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film zdobył duże uznanie na festiwalu w Cannes
Film zdobył duże uznanie na festiwalu w Cannes (Materiały prasowe)
d3uu15z

Reżyser filmu "Girl" opowiada jak to się stało że postanowił opowiedzieć nieatypową historię 15-letniej baletnicy uwiezionej w ciele chłopca. Zafascynowała go prawdziwa historia, na którą natknął się w jednej z gazet.

Zobacz wideo:

"Girl” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, prawdziwą biografią. "W 2009 roku, gdy miałem 18 lat, przeczytałem w belgijskiej gazecie artykuł o młodej dziewczynie, która chciała zostać baleriną, ale urodziła się jako chłopak.” - wspomina reżyser.

d3uu15z

"Zaintrygowała mnie ta piętnastolatka - oto postanowiła wybrać swoją tożsamość na przekór reakcjom innych. Dostrzegłem w niej odwagę, którą niekoniecznie odnalazłem w sobie i odczuwałem wielki entuzjazm związany z perspektywą sportretowania jej w filmie.

Już wtedy wiedziałem, że mój pełnometrażowy debiut będzie opowiadał właśnie o niej, o jej pogoni za spełnieniem marzenia o byciu baleriną. Był to dla mnie przepiękny symbol próby osiągnięcia najwyższej formy kobiecości podczas przechodzenia przez medyczny proces transformacji ciała, żeby stać się kobietą.”

d3uu15z

Podziel się opinią

Share

d3uu15z

d3uu15z