Trwa ładowanie...
d3bmmqu
Aktualności

"Madiba": Laurence Fishburne znalazł żonę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Madiba": Laurence Fishburne znalazł żonę
d3bmmqu

Producenci miniserialu "Madiba" o Nelsonie Mandeli znaleźli odtwórczynię roli jego drugiej żony. W Winnie Mandelę wcieli się aktorka z RPA - Terry Pheto.

Przypomnijmy, że Nelsona Mandelę zagra w cyklu Laurence Fishburne. Ponadto w produkcji wystąpią Orlando Jones, David Harewood i Michael Nyqvist. Reżyserią zajmie się Kevin Hooks.

Serial powstanie na podstawie książek "Conversations With Myself" i "Nelson Mandela by Himself". Cykl składać będzie się z 6 odcinków.

d3bmmqu

Nelson Mandela był już bohaterem produkcji kinowych. Grali go już m.in. Dennis Haysbert ("Goodbye Bafana"), Morgan Freeman ("Invictus - Niepokonany") oraz Idris Elba ("Mandela: Droga do wolności"). Co ciekawe, w dramacie "Mandela: Droga do wolności" Terry Pheto zagrała pierwszą żonę słynnego aktywisty i polityka - Evelyn Mase, a w "Goodbye Bafana" - jego córkę Zindzi.

Terry Pheto grywa także w innych filmach. Niedługo będzie ją można oglądać w "A United Kingdom" u boku Davida Oyelowo i Rosamund Pike. Zadebiutowała przed kamerą w 2005 roku w uhonorowanym Oscarem dramacie "Tsotsi" Gavina Hooda (twórcy znanego Polakom dzięki ekranizacji "W pustyni i w puszczy").

d3bmmqu

Podziel się opinią

Share
d3bmmqu
d3bmmqu