Trwa ładowanie...
de7va45

Manu. Bądź sobą!

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Manu. Bądź sobą!" to niemiecko-kanadyjsko-francuski film animowany w reżyserii Christiana Haasa. Produkcja opowiada o losach tytułowego Manu, czyli ptaka wychowywanego przez stado mew. Po odrzuceniu przez swoje dotychczasowe stado wyrusza w podróż w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. W polskiej wersji językowej głosu postaciom udzielili między innymi Adam Zdrójkowski, Czesław Mozil, Natalia Jankiewicz i Klementyna Umer.
de7va45
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Manu. Bądź sobą! - opis fabuły

Fabuła filmu "Manu. Bądź sobą!" opowiada historię tytułowego bohatera, który jest wychowywany w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Pewnego dnia okazuje się jednak, że należy on do zupełnie innego gatunku, co wychodzi na jaw podczas pierwszej lekcji latania. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado Manu opuszcza rodzinne gniazdo i decyduje się wyruszyć w podróż w poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości. Walka o możliwość bycia sobą nie będzie jednak tak prosta, jak się początkowo wydawało.

Na jego drodze wkrótce pojawia się ptasie rodzeństwo jerzyków, które przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy przerośnięty i niepotrafiący latać, ale bardzo sympatyczny indyk. Wkrótce jednak wszystkie gatunki, z mewami włącznie, będą musiały stawić czoła gangowi gryzoni, które specjalizują się w podkradaniu ptasich jaj. Ptaki decydują się połączyć siły, jednak wkrótce przekonają się, że różnice między gatunkami potrafią być bardziej przydatne, niż im się kiedykolwiek wydawało. Zrozumieją to w szczególności w obliczu kolejnego zagrożenia, które czai się tuż za rogiem...

Manu. Bądź sobą! - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "Manu. Bądź sobą!" jest Manu, w którego w angielskiej wersji językowej wcielił się Josh Keaton. W produkcji "Manu. Bądź sobą!" z polskim dubbingiem jego rolę przejął Adam Zdrójkowski. W obsadzie "Manu. Bądź sobą!" występują również między innymi Percival, Kalifa, Bianka, Iw i Poncho, w których wcielili się odpowiednio David Shaughnessy, Cassandra Steen, Kate Winslet, Willem Dafoe oraz Arif S. Kinchen.

W polskiej wersji językowej w ich role wcielili się Czesław Mozil, Natalia Jankiewicz, Klementyna Umer, Jacek Król i Grzegorz Kwiecień. Oprócz wymienionych aktorów głosów bohaterom udzielili także Bernard Lewandowski, Bartosz Wesołowski, Ignacy Karczewski, Pola Kasprów, Julia Kołakowska-Bytner, Justyna Orzechowska, Joanna Derengowska, Weronika Łukaszewska oraz Mikołaj Klimek. Piosenkę Kalify z filmu "Manu. Bądź sobą!" wykonała Natalia Jankiewicz pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Żarneckiego.

Manu. Bądź sobą! - scenariusz, reżyseria

Reżyserami filmu "Manu. Bądź sobą!" są Andrea Block i Christian Haas. Są oni jednocześnie jego scenarzystami, a w tworzeniu skryptu brali udział również Axel Melzener oraz Phil Parker. Za muzykę w filmie "Manu. Bądź sobą!" odpowiadali Frank Schreiber i Steffen Wick. Polską wersję obrazu promowała w mediach piosenka Roksany Węgiel, "Anyone I Want to Be". Za reżyserię "Manu. Bądź sobą!" po polsku odpowiadał Dariusz Błażejewski, natomiast za dialogi odpowiadali Maks Bogatti, Patryk Multan oraz Artur Stodolny. Kierownictwo produkcji składało się z Agaty Bornus i Izabeli Stupy-Chybowskiej.

Manu. Bądź sobą! - premiera

Premiera filmu "Manu. Bądź sobą!" odbyła się 25 stycznia 2019 roku w Bułgarii, a miesiąc później obraz trafił do kin w Niemczech. W marcu produkcja zadebiutowała między innymi w Austrii, Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Meksyku. Polska premiera filmu "Manu. Bądź sobą!" odbyła się 5 kwietnia 2019 roku. Za dystrybucję obrazu w polskich kinach odpowiada Kino Świat.

Manu. Bądź sobą!
Tytuł oryginalny

Manou – flieg' flink!

Gatunek

film animowany

Kraj produkcji

Niemcy, Kanada, Francja

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

29.01.2019

Data polskiej premiery

05.04.2019

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de7va45
de7va45
de7va45