Trwa ładowanie...
dvkvo4h

Marek Brodzki zamieni obraz Jana Matejki w film

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Brodzki zamieni obraz Jana Matejki w film
(Domena publiczna)
dvkvo4h

23 lutego w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowej inicjatywy edukacyjnej - filmowej inscenizacji obrazu Jana Matejki "Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965".

Za realizację filmu odpowiadać będzie reżyser "Wiedźmina" Marek Brodzki. Zdjęcia realizuje Arkadiusz Tomiak ("Karbala", "Obława"), a za scenografię odpowiada Marek Warszewski ("Miasto 44", "Karbala", "Na granicy"). Na ekranie pojawi się ponad 60 aktorów i statystów.

Kamera "zajrzy" do obrazu, przyjrzy się bohaterom z drugiej strony. Film ma być pretekstem do opowieści o kontekście historycznym i obyczajowym chrztu Polski.

dvkvo4h

Projekt stanowi część szerszego cyklu edukacyjnego "Historia w ożywionych obrazach", który jest próbą przedstawienia ciekawych - nierzadko kluczowych - momentów w dziejach Polski w formie filmowo "ożywionych" obrazów klasyki polskiego malarstwa historycznego. "Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965" to już druga produkcja w ramach cyklu. W 2014 roku "ożywiony" został obraz Jana Matejki "Konstytucja 3 maja 1791 roku".

dvkvo4h

Podziel się opinią

Share
dvkvo4h
dvkvo4h