Trwa ładowanie...
28-03-2006 13:52

'Maria Antonina' Sofii Coppoli pojedzie do Cannes

'Maria Antonina' Sofii Coppoli pojedzie do Cannes
d1ux9og
d1ux9og

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami najnowszy film Sofii Coppoli "Maria Antonina" weźmie udział w rywalizacji o statuetkę Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Historyczny obraz "Maria Antonina" to jeden z dwóch najgłośniejszych, obok "Kodu da Vinici", filmów, jakie były w ubiegłym roku kręcone w Paryżu i jego okolicach. Większość zdjęć do obrazu Coppoli kręcono, zgodnie z prawdą historyczną, w pałacu w Wersalu.

W rolę królowej, o której historycy twierdzą, że była "jedynym prawdziwym mężczyzną" na dworze Ludwika XVI, wcieliła się Kristen Dunst.

Obraz będzie konkurował o Złotą Palmę, między innymi, z "Kajmanem" Włocha Nanni Morettiego - filmem, którego bohater przypomina Sylvio Berlusconiego, a także z "The Wind that Shakes Barley" Brytyjczyka Kena Loacha i z "Lights in the Dusk" fińskiego reżysera Akiego Kaursimakiego.

d1ux9og

Przypomnijmy, iż na liście kandydatów do festiwalowych laurów jest też "Inland Empire" Davida Lyncha. Do Cannes nie trafi natomiast nowy film Emira Kusturicy o piłkarzu Diego Maradonie, gdyż reżyser nie zdąży go do maja ukończyć.

Poza konkursem będzie pokazany film "Volver" Pedro Almodavara z Penelopą Cruz.

Pełna i oficjalna lista filmów, które trafią w tym roku do Cannes zostanie przedstawiona 20 kwietnia.
(fot. AFP)

d1ux9og
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ux9og