Trwa ładowanie...
d3lfw63

Maryja, matka Jezusa

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d3lfw63

„Maryja, matka Jezusa” (wł. Io Sono Con Te) to włoski dramat biograficzny z 2010 roku w reżyserii Guido Chiesa, który jest także współautorem scenariusza. Muzykę skomponował Nicola Tescari. W filmie „Maryja, Matka Jezusa” wystąpił jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Jerzy Stuhr.

Palestyna, 2000 lat temu. Maria, młoda dziewczyna z rodziny pasterzy, poślubia Józefa z Nazaretu, wdowca z dwójką dzieci. W nowym domu Maria, wychowywana dotychczas w duchu miłości i szacunku, zaczyna dostrzegać wady patriarchalnego świata, w którym przyszło jej żyć. Pogodne usposobienie i zdecydowana postawa młodej kobiety, zawsze stającej w obronie dzieci, budzą zdziwienie i gniew starszego brata męża, Mordechaja, oraz wszystkich tych, którzy uważają, że dzieci trzeba wychowywać surowo i od małego przyzwyczajać do posłuszeństwa i dyscypliny.

Historia Marii rozgrywa się na tle surowej przyrody, w kraju znajdującym się pod panowaniem zarówno Rzymian, jak i despotycznego króla Heroda. Powstania i bunty są na porządku dziennym, a przemoc i zemsta rozprzestrzeniają się jak choroba zakaźna. Maria rodzi syna - Jezusa - i staje w obliczu doniosłych decyzji, które zmieniają ją, wbrew jej woli, w skandalistkę.

Film Guido Chiesy opowiada historię Marii, matki Jezusa Chrystusa, z odmiennej perspektywy niż ma to miejsce zazwyczaj. Film skupia się przede wszystkim na roli Marii w formowaniu człowieczeństwa w młodym Jezusie. Włoski twórca ustawia każdego bohatera – od Maryi po Józefa – w nieco innym świetle, a samą historię życia Matki Boskiej i Jezusa czyni o wiele bardziej przyziemną.

Maryja, matka Jezusa
Tytuł oryginalny

Io Sono Con Te

Gatunek

biograficzny, dramat, historyczny

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

16.08.2013

Czas trwania

103 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lfw63
d3lfw63
d3lfw63