Trwa ładowanie...

Matka Gwiazdy "Tańca z Gwiazdami" nie żyje

Share
Matka Gwiazdy "Tańca z Gwiazdami" nie żyje
Źródło: AP
d2to8cc

Mieke Frankenberg, matka znanej aktorki Jane Seymour i więzień obozu koncentracyjnego w Japonii nie żyje. Informację przekazała we wtorek rodzina zmarłej. Frankenberg miała 93 lata.

Urodzona w holenderskim mieście Deventer Frankenberg zmarła w swoim domu w Middlesex w Anglii. Powodem śmieci były komplikacje po wylewie. Oprócz Jane Seymour miała dwie inne córki: Anne Gould i Sally Frankenberg.

d2to8cc

W wieku 20 lat wyszła za mąż i wyjechała do Indonezji, która była wtedy holenderską kolonią. Małżeństwo nie przetrwało, wybuchła II wojna światowa, zaś Frankenberg została więźniem obozu koncentracyjnego w Japonii.

W czasie pobytu w obozie pomagała chorym i umierającym, nie mając do dyspozycji żadnych lekarstw. Korzystała z doświadczenia zdobytego jako wolontariusz Czerwonego Krzyża. Po wojnie przeniosła się do Anglii, gdzie wyszła za mąż za dr. Johna Frankenberga, który zmarł w 1990 roku.

Seymour ciepło mówi o swojej matce.- Rodzina i przyjaciele byli w jej życiu najważniejsi. Zawsze przypominała nam, że o własnych problemach można zapomnieć w jeden sposób- pomagając innym.

d2to8cc

Podziel się opinią

Share
d2to8cc
d2to8cc