Trwa ładowanie...
12-12-2006 10:04

"Miasto Ucieczki" Wojciecha Kasperskiego nagrodzone w Tallinie

"Miasto Ucieczki" Wojciecha Kasperskiego nagrodzone w Tallinie
d25k7sc
d25k7sc

Na 7th The Sleepwalkers Student Film Festival zgłoszono 297 filmów. Wśród nagrodzonych, uhonorowany główną nagrodą w kategorii filmu fabularnego został film Wojciecha Kasperskiego zrealizowany w Łódzkiej Filmówce.

Jury napisało w uzasadnieniu nagrody: "za psychologiczną analizę przemocy, wyreżyserowaną w pięknym wizualnie stylu, z zaskakującym zakończeniem". To już ósma nagroda dla tego filmu.

Miasto Ucieczki opowiada historię łódzkich kibiców. Dwóch głównych bohaterów Tomek (Eryk Lubos)
i Kacper (Wojciech Żołądkiewicz) przygotowują się do ważnego meczu, jeden z nich jest zdecydowany na wszystko jeżeli jego ukochany klub piłkarski przegra mecz. Zapowiada że w odwecie za przegraną zabije człowieka.

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach z 8 maja 2004 roku. Kibice klubu piłkarskiego rozpętują zadymę w łódzkim miasteczku studenckim, policja strzela do nich z ostrej amunicji. Film pokazuje kulisy tych wydarzeń, poprzez głównych bohaterów, zagorzałych kibiców, którzy muszą zdecydować co jest dla nich ważniejsze - zadyma czy przyjaciele.

Wojciech Kasperski, student czwartego roku szkoły filmowej, zrealizował film jako etiudę szkolną PWSFTviT, w koprodukcji z fundacją Art House przy pomocy Ing Nationale Netherlanden, studiów filmowych: Tor, Zebra, Perspektywa oraz przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

d25k7sc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25k7sc