Trwa ładowanie...
d2xkm2o

Michael C. Hall

Najnowsze informacje
4.7
(386 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Raleigh, Karolina Północna, USA

Filmografia:

Zapłata (2003) (agent Klein)

Kill Your Darlings (2013) (David Kammerer)

Peep World (2010) (Jack)

Dexter () (Dexter Morgan)

Sześć stóp pod ziemią () (David Fisher)

Gamer (2009) (Ken Castle)

Wieczór gier (2018) (Bułgar)

d2xkm2o

Amerykański aktor teatralny i ekranowy, któremu międzynarodowy rozgłos i uwielbienie publiczności przyniosły przede wszystkim dwie, telewizyjne role - Davida Fishera w serialu „Sześć stóp pod ziemią” oraz tytułowego „Dextera” Morgana w kryminalnym przeboju małego ekranu.

Urodził się 1 lutego 1971 roku w Raleigh w Północnej Karolinie w USA. Jego ojciec zmarł na raka, gdy Michael miał 11 lat. Matka jest pracownikiem naukowym.

Dość wcześnie odkrył w sobie pasję aktorską, którą rozwijał jeszcze w trakcie liceum, grając w szkolnych spektaklach, najchętniej muzycznych – należał bowiem do chłopięcego chóru. Najpierw studiował w Richmond, później - w Nowym Jorku. W 1996 roku zrobił dyplom w funkcjonującej pod skrzydłami nowojorskiego uniwersytetu Tisch School of the Arts.

Jako świeżo upieczony, zdolny i przystojny absolwent, błyskawicznie znalazł agenta, który umożliwił mu start zawodowy. Na Broadwayu Hall wystąpił m.in. w „Henryku V” (1996), „Makbecie”, a później – w muzycznych sztukach reżyserowanych przez Sama Mendesa: „Wiseguys” i „Kabaret” (1999).

W 2001 roku otrzymał rolę Davida Fishera w popularnym serialu amerykańskim z gatunku czarnej komedii, zatytułowanym „Sześć stóp pod ziemią”, dzięki czemu zyskał światową sławę i rozpoznawalność. Rola przyniosła mu nominację do Emmy (2002) oraz dwie nagrody Screen Actors Gild (w 2003 i 2004).

W 2003 roku aktor zadebiutował na dużym ekranie, w niedużej i jedynej, jak dotąd wielkoekranowej roli w filmie akcji sci-fi „Zapłata” w reżyserii Johna Woo, z Umą Thurman, Benem Affleckiem i Paulem Giamattim.

W 2004 roku wystąpił w telewizyjnym filmie „Osierocona”, zaś od 2006 roku jest gwiazdą kryminalnego serialu telewizyjnego „Dexter”, gdzie wcielił się w rolę seryjnego mordercy. Występ ten przyniósł mu Złotego Globa. W 2009 roku zagrał w filmie "Gamer", a rok później w "East Fifth Blis".

Na początku 2010 zdiagnozowano u aktora chorobę nowotworową węzłów chłonnych, którą zwalczył. Michael C. Hall zakończył proces leczenia. Po przebytej chemioterapii aktor powrócił do pełni zdrowia. Dzięki temu wznowił pracę na planie 5. sezonu "Dextera". O wszystkim poinformowała żona Michaela - Jennifer Carpenter.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xkm2o
d2xkm2o
d2xkm2o