Trwa ładowanie...
Aktualności

Międzynarodowe warsztaty filmu dokumentalnego

Share
Logo festiwalu
Logo festiwalu
d4jp8xp

Tylko do 31 stycznia można zgłaszać projekty filmu dokumentalnego na trzecią edycję międzynarodowych warsztatów Dragon Forum.

Na Dragon Forum 2008 składają się: cykl trzech warsztatów, których uczestnicy, pod okiem znakomitych wykładowców, przygotują od strony scenariuszowej i produkcyjnej projekt filmu dokumentalnego do profesjonalnej prezentacji podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Projekt będzie prezentowany wobec grona redaktorów z najlepszych europejskich stacji telewizyjnych. To szansa na zdobycie koproducentów i zainteresowanie projektem publiczności międzynarodowej.

d4jp8xp

Dragon Forum 2008 to również pole dyskusji na temat współczesnego filmu dokumentalnego i twórczej wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie. Ambicją organizatorów jest działanie w duchu określonej "szkoły dokumentu ", którą prezentują wykładowcy, na co dzień związani z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy: Marcel Łoziński, Jacek Bławut i Katarzyna Maciejko oraz zagraniczni eksperci z European Documentary Network.

W Dragon Forum 2008 mogą wziąć udział zarówno profesjonalni twórcy filmu dokumentalnego, reżyserzy, scenarzyści i producenci, jak i studenci szkół filmowych i twórcy niezależni. Więcej informacji na stronie: dragonforum.pl.

d4jp8xp

Podziel się opinią

Share
d4jp8xp
d4jp8xp