Trwa ładowanie...
film
17-05-2013 09:51

Miesięcznik ''Film'' znika z rynku

Miesięcznik ''Film'' znika z rynku
d1pwv4j
d1pwv4j

Powodem zakończenia wydawania "Filmu" jest jego niska rentowność. W komunikacie wydawcy - Platformy Mediowej Point Group S.A., prezes jej zarządu Michał M. Lisiecki, przyznał, że "firma wycofuje się z nierentownych działalności, skupiając się na głównych aktywach w grupie". Zaznaczył także, że tytuł "Filmu" zostanie w wydawnictwie, ponieważ nadal ma silną markę, jednak potrzebuje nowej koncepcji rozwoju.

Miesięcznik "Film" to jeden z najbardziej znanych w Polsce magazynów zajmujących się tematyką filmową. Pierwszy numer wydano w 1946 roku - na okładce widniało wówczas zdjęcie aktorki Danuty Szaflarskiej.

Założycielami magazynu byli Jerzy Giżycki, Zbigniew Pitera, Tadeusz Kowalski i Bolesław Michałek. Do 1993 roku "Film" był tygodnikiem. Przez lata publikowali w nim znani i cenieni krytycy. Tytuł zawierał m.in. recenzje, zapowiedzi, wywiady, ciekawostki ze świata filmu.

Od 1956 roku czytelnicy "Filmu", poprzez głosowanie, przyznawali najlepszym filmowcom "Złote Kaczki". Jest to najstarsza w Polsce nagroda filmowa.

d1pwv4j

Redaktorami naczelnymi magazynu byli m.in. Maciej Pawlicki, Lech Kurpiewski, Igor Zalewski i Robert Mazurek, Agnieszka Różycka, Marcin Prokop, Jacek Rakowiecki. Ostatnim prowadzącym "Film" jest Tomasz Raczek, który objął stanowisko redaktora naczelnego jesienią 2012 roku. Przez ostatnie miesiące sprzedaż tytułu wzrosła o około 10 proc., jednak nie przyniosło to wystarczających dochodów spółce.

"Dziękuję Tomaszowi Raczkowi, który jesienią podjął się wyzwania tchnięcia nowego życia w magazyn FILM. Wraz z zespołem wykonali kawał ciężkiej pracy i z punktu widzenia redakcyjnego odnieśli sukces, a czytelnicy docenili te zmiany. Niestety, nie przełożyło się to na wystarczający wzrost rentowności pisma" - komentuje Lisiecki.

Ostatni numer "Filmu" ukaże się w czerwcu tego roku, a redakcja zostanie rozwiązana. "Nad nową koncepcją i strategią dla marki +FILM+ oraz ewentualną kontynuacją rozmów inwestycyjnych ma pracować Jarosław Pachowski, prezes zarządzającej tytułem spółki FILM POINT GROUP" - napisano w informacji zamieszczonej na stronie internetowej PMPG.

d1pwv4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwv4j