Trwa ładowanie...
d5z35a7

Miliard dolarów na koncie Ultrona

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miliard dolarów na koncie Ultrona
d5z35a7

Film "Avengers: Czas Ultrona" w ciągu 24 dni obecności na światowych rynkach kinowych zarobił miliard dolarów.

Obraz dołącza tym samym do wąskiego grona "miliarderów" ze stajni Marvel Studios. Przekroczenie tego progu box office udało się do tej pory tylko dwóm produkcjom z tej wytwórni, a mianowicie "Avengersom" (2012) i "Iron Manowi 3" (2013).

"Avengers: Age of Ultron" staje się też najbardziej (na dziś) dochodową produkcją 2015 roku na rynku amerykańskim. Ultronowi udało się tu pokonać nawet "Szybkich i wściekłych 7".

d5z35a7

Przypomnijmy, że w produkcji stworzony przez amerykański rząd Ultron obraca się przeciwko stwórcom i całej ludzkości. Avengersi muszą zareagować.

W filmie występują Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitan America), Chris Hemsworth (Thor), Scarlett Johansson (Czarna wdowa), Jeremy Renner (Hawkeye), Aaron Johnson (Quicksilver), Elizabeth Olsen (Szkarłatna wiedźma), Claudia Kim (Dr. Cho), Hayley Atwell (Peggy Carter), Cobie Smulders (Maria Hill) i Don Cheadle (James Rhodes).

Za reżyserię odpowiada Joss Whedon. Uroczysta światowa premiera produkcji odbyła się 13 kwietnia. Do ogólnej dystrybucji obraz zaczął wchodzić 22 kwietnia. W Polsce obecny jest od 7 maja.

d5z35a7

Podziel się opinią

Share

d5z35a7

d5z35a7