Trwa ładowanie...

Miliard dolarów na koncie Ultrona

Share
Miliard dolarów na koncie Ultrona
d3no5jd

Film "Avengers: Czas Ultrona" w ciągu 24 dni obecności na światowych rynkach kinowych zarobił miliard dolarów.

Obraz dołącza tym samym do wąskiego grona "miliarderów" ze stajni Marvel Studios. Przekroczenie tego progu box office udało się do tej pory tylko dwóm produkcjom z tej wytwórni, a mianowicie "Avengersom" (2012) i "Iron Manowi 3" (2013).

"Avengers: Age of Ultron" staje się też najbardziej (na dziś) dochodową produkcją 2015 roku na rynku amerykańskim. Ultronowi udało się tu pokonać nawet "Szybkich i wściekłych 7".

d3no5jd

Przypomnijmy, że w produkcji stworzony przez amerykański rząd Ultron obraca się przeciwko stwórcom i całej ludzkości. Avengersi muszą zareagować.

W filmie występują Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitan America), Chris Hemsworth (Thor), Scarlett Johansson (Czarna wdowa), Jeremy Renner (Hawkeye), Aaron Johnson (Quicksilver), Elizabeth Olsen (Szkarłatna wiedźma), Claudia Kim (Dr. Cho), Hayley Atwell (Peggy Carter), Cobie Smulders (Maria Hill) i Don Cheadle (James Rhodes).

Za reżyserię odpowiada Joss Whedon. Uroczysta światowa premiera produkcji odbyła się 13 kwietnia. Do ogólnej dystrybucji obraz zaczął wchodzić 22 kwietnia. W Polsce obecny jest od 7 maja.

d3no5jd

Podziel się opinią

Share
d3no5jd
d3no5jd