Trwa ładowanie...

Minister od Toma Cruise’a i mostu Pilchowickiego odchodzi z resortu

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski odchodzi z Ministerstwa. Ma inne plany życiowe. Lewandowski mówił WP w lipcu, że most w Pilchowicach to "relikt postindustrialny, który nie ma wartości artystycznej, naukowej, ani społecznej". Wywołało to wtedy burzę.

Minister od Toma Cruise’a i mostu Pilchowickiego odchodzi z resortuŹródło: East News
d14usuv
d14usuv

Jarosław Sellin, inny wiceminister kultury, poinformował dziś w Polskim Radiu, że jego kolega, wiceminister, Paweł Lewandowski, odchodzi z ministerstwa.

Dopytany o powód Sellin odparł, że Lewandowski "ma inne plany życiowe”.

Paweł Lewandowski odpowiadał w ministerstwie m.in. za działkę filmową. Zyskał w mediach rozgłos po wywiadzie udzielonym WP w lipcu tego roku. Wypowiedział się wtedy w sprawie mostu w Pilchowicach i ewentualnego wysadzenia konstrukcji podczas kręcenia filmu "Mission Impossible: 7".

Wiceminister powiedział wtedy m.in: "Ja bym się nie fiksował, że most Pilchowicki to zabytek. Stoi zrujnowany i nie ma wartości. A w czasie filmowania zostanie zniszczona tylko mała jego część".
Wypowiedź wywołała oburzenie obrońców mostu.

Później Lewandowski tłumaczył w oświadczeniu: "W pełni szanuję system ochrony zabytków oraz historyczne dziedzictwo postindustrialne. Wszelkie decyzje dotyczące mostu będą podejmowane przez właściwe służby konserwatorskie, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem".

W rozmowie z WP Paweł Lewandowski potwierdził, że odchodzi z resortu kultury, bo "jego misja dobiegła końca".

d14usuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14usuv