Trwa ładowanie...
d19eook
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Aktualności

"Miss Holocaust": polsko-niemiecki film powalczy o nagrody Berlinale

"Miss Holocaust", polsko-niemiecka koprodukcja w reżyserii Michaliny Musielak, wystartuje w Konkursie Filmów Krótkometrażowych tegorocznego 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (Berlinale).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Miss Holocaust": polsko-niemiecki film powalczy o nagrody Berlinale
(Materiały prasowe)
d19eook

- Organizatorzy 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie ogłosili listę filmów zakwalifikowanych do krótkometrażowej sekcji konkursowej Berlinale Shorts. O Złotego oraz Srebrnego Niedźwiedzia powalczą 23 filmy z 19 krajów, w tym film dokumentalny "Miss Holocaust" Michaliny Musielak" - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W filmie przedstawione są starsze kobiety przygotowujące się do ważnego wydarzenia: uczą się poruszać w odpowiedni sposób, otrzymują numery i chcą odnieść sukces. Uroczystość, w której biorą udział mieszkanki Domu Spokojnej Starości dla Ocalałych z Holokaustu Yad Ezer w Hajfie, to Konkurs Piękności.

d19eook

*- Glamour, aplauz publiczności i korona - z reguły o to chodzi w takich imprezach. Jednak nie tym razem. Teraz uczestniczki mają do przekazania światu bardzo ważną informację *- zapowiadają twórczynie filmu.

Bohaterki dokumentu pochodzą z Polski, Rosji, Czech i Rumunii. Jedną z nich jest 86-letnia Judith Rosenzweig, która bierze udział w konkursie z innych powodów niż pozostałe uczestniczki. Rosenzweig szuka okazji, aby opowiadać i przestrzegać - nawet w tak absurdalnej okazji, jak konkurs piękności dla Ocalałych z Holokaustu - o wspólnej dla wszystkich mieszkańców domu historii, wspomnieniu strachu, głodu i śmierci.

Musielak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i od 2016 roku studentka Antropologii Wizualnej na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim (Freie Universitat Berlin), nakręciła film we współpracy z Ireną Siedlar (reżyseria) i Moniką Dembińską (scenariusz). Autorką zdjęć jest Beata Rakoczy, producentkami - Karolina Galuba i Małgorzata Małysa (Furia Film). Niemieckim koproducentem obrazu jest Juno Film.

67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbędzie się w dniach 9-19 lutego 2017 r. Przewodniczącym jury tegorocznej edycji festiwalu będzie Paul Verhoeven. Prócz "Miss Holocaust" podczas Berlinale o nagrody powalczy "Pokot", film Agnieszki Holland na motywach powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

d19eook

Podziel się opinią

Share

d19eook

d19eook