Trwa ładowanie...
mój rower
31-10-2012 16:55

''Mój rower'' najlepszym polskim filmem na festiwalu TOFIFEST!

Share
''Mój rower'' najlepszym polskim filmem na festiwalu TOFIFEST!Źródło: ITI
d5li5ms

*"Mój rower" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego („Edi”) zachwyca na kolejnym międzynarodowym festiwalu! Tym razem otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego filmu podczas Tofifest - prześcignął 14 innych tytułów prezentowanych w kategorii "From Poland", w tym głośne - "Różę", "Bez wstydu" czy "Yumę".*

„Mój rower” przykuwa uwagę na wielu międzynarodowych festiwalach. Jako jeden z dwóch polskich tytułów zakwalifikował się do prestiżowego Konkursu Głównego na Plus Camerimage, gdzie będzie rywalizował z takimi tytułami jak „Mistrz” (reż. Paul Thomas Anderson) czy „Operacja Argo” (reż. Ben Affleck). W tym roku „Mój rower” prezentowany był także w Australii - na Festiwalu Polskich Filmów w Melbourne i Sydney, w Azji - na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan. W 2013 roku film dotrze na kolejne kontynenty, pojawi się m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs, Festiwalu Filmowym w Sundance, Tribeca Film Festival, na Cinessonne Festival, Montreal World Film Festival oraz Edinburgh International Film Festival.

„Mój rower” wywołał spore zamieszanie już podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wzbudził ogromny aplauz zarówno wśród publiczności, jak i krytyków, a reżyser Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka otrzymali nagrodę za najlepszy scenariusz. To „hit festiwalu!” – zachwycał się Tadeusz Sobolewski. Po prezentacji filmu na festiwalu we Wrocławiu Sobolewskiemu wtórował Hollywood Reporter, dodając na swoich łamach, że film „poruszył tłumy!”.

d5li5ms

„Mój rower” to nietypowy przewodnik po męskim świecie, który zaskoczy wiele kobiet. Odpowie na najważniejsze pytania - dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

Producentem Filmu jest Federico Film, koproducentem TVN S.A. Film powstał przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódź Film Commission.

* „Mój rower” – cała prawda o facetach OD 16 LISTOPADA W KINACH*

d5li5ms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5li5ms
d5li5ms