Trwa ładowanie...

''Molier na rowerze'': Premiera filmu spotkanie z Andrzejem Sewerynem w kinie Atlantic

Share
''Molier na rowerze'': Premiera filmu spotkanie z Andrzejem Sewerynem w kinie AtlanticŹródło: Against Gravity
d16hr2f
Against Gravity oraz Kino Atlantic zapraszają na premierę filmu. * "Molier na rowerze" po filmie spotkanie z *Andrzejem Sewerynem

Środa 15 stycznia godz. 20:30

Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence (Lambert Wilson, "Matrix Reaktywacja", "Matrix Rewolucja", "Bez skazy") wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura (Fabrice Luchini, "Żona doskonała", "Niebo nad Paryżem") do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku przez wuja. Stał się typowym mizantropem, a w dodatku nie chce wracać do przeszłości, ma dosyć aktorstwa i pali wszystkie scenariusze, które tylko dostanie.

PREMIERA FILMU - 17 STYCZNIA 2014

Valence nie daje za wygraną. Jest przekonany, że Tanneur idealnie pasuje do roli Alcesta i postanawia zrobić wszystko, aby ten zagrał w przedstawieniu. Namawia przyjaciela na pięciodniowe próby, w których trakcie ma on podjąć ostateczną decyzję. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Początkowo próby idą całkiem dobrze, szczególnie, że w okolicy pojawia się tajemnicza włoska rozwódka Francesca (Maya Sansa, "Witaj, nocy", "Siła odwagi") i aktorka porno Zoé (Laure Bordesoules). Z czasem jednak Tanneur i Valence zaczynają dostrzegać istniejące między nimi różnice, których wcale nie niwelują wspólne wycieczki na rowerze. Valence gra z celebrycką manierą, a Tanneur jest pedantycznym miłośnikiem klasycznego aktorstwa. Rozdarci między przyjemnością ze wspólnego grania a brutalną rywalizacją, obaj przyjaciele prowokują siebie nawzajem, doprowadzając próby do granic wytrzymałości. Czy Valence wygra, a wielki aktor Tanneur w końcu wyjdzie z cienia?

d16hr2f

"Molier na rowerze" Philippe'a Le Guay'a ("Kobiety z 6. piętra") to kolejna po "Nietykalnych" i "Dalej niż północ" słodko-gorzka francuska komedia obyczajowa, przypominająca filmy Alaina Resnaisa, François Truffaut lub Jean-Louisa Trintignanta, utrzymana w sentymentalnym stylu dzięki wspaniałym zdjęciom Jeana-Claude’a Larrieu.

Przed pokazem odbędzie się loteria wizytówkowa, w której będzie można wygrać:

- szampana ufundowanego przez Dom Szampana
- 3-miesięczny kurs języka francuskiego w Instytucie Francuskim w Warszawie ufundowany przez Instytut Francuski oraz Ambasadę Francji

Wydarzeniu patronują:
Ambasada Francji oraz Instytut Francuski
www.institutfrancais.pl/varsovie/
Association France-Pologne www.afp.org.pl
Portal e-teatr www.e-teatr.pl

Ceny biletów:

25zł – bilet normalny

20zł – bilet ulgowy (Karta Kinomana, seniorzy, studenci)

Zakup oraz rezerwacja biletów na stronie internetowej oraz w kasach Kina Atlantic!

d16hr2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16hr2f
d16hr2f