Trwa ładowanie...
d20664z

Moon Unit Zappa

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork

Filmografia:
d20664z
WP Film
Źródło: WP Film

Moon Unit Zappa - życiorys

Moon Unit Zappa to amerykańska aktorka i autorka, urodzona 28 września 1967 roku w Nowym Jorku jako najstarsze dziecko Gail (née Sloatman) i muzyka Franka Zappa. Ma troje młodszego rodzeństwa, Dweezil, Ahmet i Diva. Ojciec Moon Unit Zappy był pochodzenia sycylijskiego, grecko-arabskiego i francuskiego, a jej matka ma pochodzenie francuskie, irlandzkie, a przede wszystkim duńskie. Moon Unit Zappa uczęszczała do Oakwood School w North Hollywood w Kalifornii. W czerwcu 2002 r. poślubiła Paula Doucette, byłego perkusistę i aktualnego gitarzystę rytmicznego amerykańskiej grupy pop Matchbox Twenty. Mają córkę Mathilda Plum Doucette, urodzoną 21 grudnia 2004 r. (tego samego dnia i miesiąca co dziadek Frank).
Moon Unit Zappa złożyła wniosek o rozwód w styczniu 2012 roku, rozwód został sfinalizowany na początku 2014 roku. Moon Unit Zappa przelotnie umawiała się z artystą komediowym Marc'iem Maronem.

Moon Unit Zappa – kariera zawodowa

Moon Unit Zappa po raz pierwszy zwróciła uwagę publiczności w 1982 roku w wieku 14 lat, występując w jednym z hitów jej ojca "Valley Girl ". W połowie lat osiemdziesiątych Zappa i jej brat Dweezil byli częstymi gośćmi VJ na MTV. "Valley Girl" była największym hitem Franka Zappa w Stanach Zjednoczonych. Moon Unit Zappa zaśpiewała także piosenki Dweezila "My Mother Is a Space Cadet," b/w "Crunchy Water" w 1982 i w 1986 "Let's Talk About It" z albumu "Havin' a Bad Day". Jako nastolatka, Moon Unit Zappa występowała w telewizyjnych serialach CHiP, The Facts of Life, i Nightmares. Jako dorosła kobieta, pracowała jako komik, dziennikarka i aktorka, występując w filmach National Lampoon's European Vacation i Spirit of '76, telewizyjnym serialu komediowym Normal Life, i The Super Mario Bros. Super Show. Moon Unit Zappa pojawiła się jako muzułmańska kobieta w episodzie Curb Your Enthusiasm, jako Stacy - kuzynka Ted Mosby w epizodzie How I Met Your Mother, i w ("Pampered to a Pulp") Roseanne. W 2000 roku, Moon Unit Zappa pojawiła się jako gościnny wokalista w trzecim solowym albumie Kip Winger "Songs from the Ocean Floor". Jest autorką powieści America, the Beautiful, opublikowanej w 2001 roku. Moon Unit Zappa pisze również dla The New York Times. W wywiadzie z Los Angeles Times w 2016 roku Zappa powiedziała, że pracuje nad książką o dorastaniu w swoim "szalonym domu".

Moon Unit Zappa – ciekawostki

Moon Unit Zappa jest ex-szwagierką Selma Blair oraz aktualną szwagierką Shana Muldoon i Patricka Muldoona.
W 2004 roku została uznana za najbardziej dziwacznie nazwaną gwiazdę według Sky TV. W listopadzie 2005 roku znalazła się na liście sławnych potomków o najbardziej dziwacznych imionach, według ankiety internetowej. Jej imię jest parodiowane w Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (1999).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20664z
d20664z
d20664z