Trwa ładowanie...
d1n0k98
Aktualności

Mroczny, kaloryczny i elegancki początek filmowego weekendu w Multikinie

3 lutego w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy – kontynuację znanej serii horrorów "Rings", dramat "Jackie" z Natalie Portman oraz portret założyciela znanej sieci fast-foodów "McImperium".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mroczny, kaloryczny i elegancki początek filmowego weekendu w Multikinie
(Materiały prasowe)
d1n0k98

"Rings” to kontynuacja znanej serii filmów grozy. Jeżeli już przestała śnić się wam Samara Morgan, to mamy złe wieści… Ona powraca! Film zabierze nas do czasów sprzed wydarzeń pierwszej części "Ringu", na długo zanim powstała słynna kaseta video, którą Samara rozpoczęła krwawe żniwo. Dowiemy się, co pchnęło jej macochę do morderstwa, a motywy wcale nie są oczywiste

"Jackie" to poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej. Uznawany za poważnego kandydata do Oscarów film wyreżyserował Pablo Larraín – zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie (za „El Club”). Oklaskiwana przez widzów i krytyków „Jackie” otrzymała nagrodę za Najlepszy Scenariusz na MFF w Wenecji. Zaś brawurowy występ Natalie Portman przyniósł aktorce nominacje do Oskarów, Złotego Globu i prestiżowych nagród Independent Spirit i Gotham Award.

"McImperium" to historia założyciela znanej sieci fast-food. Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

d1n0k98

Podziel się opinią

Share

d1n0k98

d1n0k98