Trwa ładowanie...
02-09-2014 16:09

Najlepsi scenarzyści na świecie spotkają się w Warszawie

Najlepsi scenarzyści na świecie spotkają się w WarszawieŹródło: Studio Munka-SFP
d4fxvme
d4fxvme

*Andrew Davies („House of Cards”) i Hagai Levi („In treatment”) będą gośćmi specjalnymi 3. Światowej Konferencji Scenarzystów, która odbędzie się w Warszawie w dniach 1-2 października 2014.*

Światowa Konferencja Scenarzystów jest najważniejszym w skali globalnej zgromadzeniem scenarzystów filmowych z całego świata, wśród nich autorów znanych na całym świecie filmów i seriali, laureatów Oscarów i innych prestiżowych nagród. W tym roku tematyka obrad będzie w znacznej mierze poświęcona dramaturgii telewizyjnej. Organizatorzy spodziewają się obecności wielu znakomitych gości, autorów seriali odnoszących sukcesy na całym świecie, w tym także w Polsce. Swoją obecność potwierdzili już scenarzyści Andrew Davies (autor m.in. „House of Cards” oraz obydwu części „Dziennika Bridget Jones”), Hagai Levi (autor m.in. „In treatment”, w Polsce znanego jako „Bez tajemnic”). Z polskiej strony głos zabiorą m.in. Andrzej Wajda, Agnieszka Odorowicz i Jacek Bromski.

Światowa Konferencja Scenarzystów organizowana jest co dwa lata jako jedno z najważniejszych w skali globalnej spotkań tego typu, w którym biorą udział przedstawiciele gildii i związków scenarzystów z całej Europy, USA, Kanady i innych krajów, zrzeszonych w Federacji Scenarzystów Europy (FSE) i Międzynarodowym Stowarzyszeniu Gildii Scenarzystów (IAWG).

W tym roku, po pierwszej edycji w Atenach i drugiej w Barcelonie, konferencja ma odbyć się w Warszawie w kinie Kultura w terminie od 1 do 2 października 2014 (dzień przyjazdów i powitanie gości 30 września). Jest to okazja do promocji polskiego przemysłu audiowizualnego we wszystkich aspektach jego funkcjonowania, a także wyjątkowa możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez scenarzystów polskich.

d4fxvme

Światowa konferencja buduje jednocześnie poczucie jedności wśród scenarzystów z różnych krajów, pozwala na dyskusję i wypracowanie wspólnym wysiłkiem gildii i stowarzyszeń jednolitego stanowiska wobec globalnych wyzwań dla twórców.

Konferencja, organizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z pokrewnymi stowarzyszeniami innych krajów, jest w głównej części finansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a także Kreatywną Europę i M. St. Warszawę, Telewizję Polską oraz ZAIKS i ZAPA.

d4fxvme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fxvme