Trwa ładowanie...

"Najlepszy": Janusz Gajos jako Marek Kotański. Wybitny aktor zagra słynnego terapeutę

W filmie "Najlepszy" o legendzie polskiego sportu Jerzym Górskim zobaczymy Janusza Gajosa. Aktor zagra Marka Kotańskiego, bez którego Górski nigdy nie ustanowiłby rekordu w triathlonowych mistrzostwach świata.

"Najlepszy": Janusz Gajos jako Marek Kotański. Wybitny aktor zagra słynnego terapeutęŹródło: Materiały prasowe
d2cl4hp
d2cl4hp

Jerzy Górski, zanim odniósł sukces jako sportowiec, był poważnie uzależniony od narkotyków. Udało mu się wyjść z nałogu od heroiny dzięki pobytowi w Monarze, prowadzonym przez Marka Kotańskiego. W tej roli w w filmie "Najlepszy" zobaczymy Janusz Gajosa.

Górski ukończył słynny "bieg śmierci" oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Kotański zmarł w wypadku samochodowym w Nowym Dworze Mazowieckim w 2002 r.

d2cl4hp

W rolach głównych, oprócz Janusza Gajosa, zobaczymy Jakuba Gierszała, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, znany ze zdjęć do "WołyniaWojciecha Smarzowskiego.

"Najlepszy" trafi do kin 17 listopada 2017 r.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2cl4hp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cl4hp