Trwa ładowanie...

"Najlepszy" w kinach od 17 listopada. Zobacz nowe zdjęcia Jakuba Gierszała w roli niezwykłego sportowca [FOTO]

- Podobnie jak w "Bogach" w "Najlepszym" jest bohater, któremu ja po prostu pozazdrościłem tego, kim jest i co był w stanie osiągnąć. A ja jedynie robię filmy –  mówił reżyser Łukasz Palkowski na 43. Forum Wokół Kina. Na spotkanie z kiniarzami z całej Polski przyjechał prosto z Chorwacji, gdzie realizowane były ostatnie, najbardziej spektakularne zdjęcia w filmie.

"Najlepszy" w kinach od 17 listopada. Zobacz nowe zdjęcia Jakuba Gierszała w roli niezwykłego sportowca [FOTO]Źródło: fot. R. Palka
d1xi0lv
d1xi0lv

Łukasz Palkowski w filmie "Najlepszy", który wejdzie na ekrany kin 17 listopada ponownie sięgnął po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego życiowego dna.

fot. R. Palka
Źródło: fot. R. Palka

Głównym bohaterem filmu "Najlepszy" jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.

fot. R. Palka
Źródło: fot. R. Palka

- Myślę, że w życiu szukamy takich historii i takich bohaterów, którzy będą w stanie coś w nas zmienić. Historia Jurka Górskiego jest mi bardzo bliska. Wywodzę się z podobnego, mocno subkulturowego środowiska. Łączy nas także muzyka. Również ze mną, podobnie jak z Jurkiem, stały się trochę inne rzeczy, niż przewidywali moi nauczyciele. Fascynuje mnie to w jaki sposób Jurek był w stanie podnosić się z każdego upadku, a ja wciąż mam kłopot z tym, żeby rzucić choćby palenie. Myślę, że to są właśnie powody, dla których tę historię trzeba opowiedzieć wszystkim. Pewnie każdy zobaczy w niej coś dla siebie – odnajdzie własnego demona, którego może będzie chciał pokonać.

fot. R. Palka
Źródło: fot. R. Palka

Na ekranie pojawią się najbardziej utalentowani polscy aktorzy młodego i starszego pokolenia: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski.

fot. R. Palka
Źródło: fot. R. Palka

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „WołyniaWojciecha Smarzowskiego.

fot. R. Palka
Źródło: fot. R. Palka

Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury "Odra-Film" we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o.

fot. R. Palka
Źródło: fot. R. Palka

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis.

d1xi0lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xi0lv